Spotkanie autorskie z Wandą Bukowską

100
255
Wanda Bukowska

Wanda Bukowska, założycielka Zespołu Pieśni i Tańca Vladislavia, napisała książkę, w której dzieli się z czytelnikami wspomnieniami z wielu lat swojego życia.

Publikacja „Wspomnienia z okresu 1918 do 2018” jest zlepkiem skrajnych doświadczeń autorki. Znajdziemy w niej zapiski z beztroskich i przepełnionych radością lat, ale także opis rozczarowań, bólu i tęsknoty autorki.

Spotkanie autorskie odbyło się 10 grudnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim. Jak mówi Wanda Bukowska, wiele osób namawiało ją, by napisała o swoich przeżyciach. Długo nie chciała wracać wspomnieniami do czasów dla niej trudnych i bolesnych, doszła jednak do wniosku, że robi błąd zachowując tylko dla siebie pamięć o tych wydarzeniach. – Być może książka ta stanie się dla innych powodem do głębszej refleksji – mówi Wanda Bukowska. – Rodzice wychowali mnie w duchu patriotyzmu, w oddaniu dla Ojczyzny i dla drugiego człowieka. Sądzę, że udało mi się te wartości wcielić w życie. To wszystko, co opisuję, stało się naprawdę. Nie ma tu ani jednego zdania zapożyczonego z cudzej opowieści – gwarantuje autorka. Niespodziankę dla Wandy Bukowskiej przygotowali jej podopieczni z Zespołu Pieśni i Tańca Vladislavia.

W książce „Wspomnienia z okresu 1918 do 2018” autorka opisuje swoje relacje z rodzicami, rodzinne Miłoszewicze, brutalne czasy wojenne, ukazujące różnorodne oblicza ludzkiej natury, aż w końcu swoją siłę, jaką dały jej marzenia. Publikacja obrazuje niezłomność charakteru kobiety, jej odwagę, determinację i wielką pasję.

fot. Miasto Wodzisław Śląski
oprac. /kc/