Piknik sportowy w 100. rocznicę odzyskania niepodległości

1
65

W Wodzisławiu Śląskim rywalizowano w biegach, nordic walking i zawodach sprawnościowych.

4 listopada w Rodzinnym Paru Rozrywki Trzy Wzgórza w Wodzisławiu Śląskim odbyła się impreza pod nazwą „Piknik Sportowy w 100. rocznicę odzyskania niepodległości”. Wzięło w niej udział ponad 100 miłośników biegania, nordic walking i ruchu w różnym wieku. Najmłodsi sportowcy rywalizowali na dystansie 100 m, starsze dzieci pobiegły na 400 m, a młodzież na odcinku 1000 m. Bieg główny dla seniorów oraz zawody nordic walking odbyły się na dystansie 5 km.

W zmaganiach nordic walking najlepsi okazali się Ewa Wężowicz i Ryszard Kłyś, bieg na 400 m wygrali Paulina Jęczmionka i Maciej Nowak, a na 1000 m najlepsi byli Emilia Stępień i Kasper Drazik. Bieg główny wygrał Damian Pasek, wśród kobiet najlepsza była Magdalena Pasek. Zawodnicy otrzymali nie tylko medale, ale mogli także spróbować specjalnie przygotowanego na tę okazję tortu, który ufundował Bogdan Bojko, dyrektor MOSiR Centrum. Inicjatorami pikniku byli Ireneusz Stachowski i Henryk Szkatuła.

Impreza została dofinansowana z miejskiego Funduszu Inicjatyw Społecznych, dzięki któremu mieszkańcy, nieformalne grupy mieszkańców, kluby czy fundacje mogą zgłaszać się do miasta po wsparcie realizacji swoich pomysłów.

fot. UM Wodzisław Śląski
oprac. /kp/