Podpisano umowę na budowę oczyszczalni ścieków

2
173
Podpisano umowę na budowę oczyszczalni ścieków

W kwietniu 2020 roku powinna zakończyć się budowa oczyszczalni ścieków w sołectwie Ciechowice, która będzie obsługiwała całą gminę Nędzę.

 

Budowa oczyszczalni ścieków i kanalizacji są to bardzo ważne przedsięwzięcia dla mieszkańców gminy Nędza. – Większość mieszkańców póki co jest zmuszona do korzystania z szamb i wywożenia ścieków do oczyszczalni w Kuźni Raciborskiej albo Raciborzu. To często stare, spękane, a więc i nieszczelne obiekty. Ścieki mogą przesiąkać przez ich ściany i przedostawać się do gleby – podkreśla wójt gminy Nędza Anna Iskała.

14 czerwca w Urzędzie Gminy Nędza odbyło się podpisanie umowy na budowę oczyszczalni ścieków w sołectwie Ciechowice, która będzie obsługiwała całą gminę.

Koszt przedsięwzięcia to 9.572.618,79 zł – przy dofinansowaniu z Unii Europejskiej – 4.688.248,76 zł, wkładzie własnym gminy – 3.418.155,83 zł oraz wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach – 1.466.214,20 zł. Gmina Nędza oraz Województwo Śląskie umowę na dofinansowanie podpisały jeszcze w ubiegłym roku.

Wykonawcą będzie konsorcjum firm: Reddo Piotr Trybała Przedsiębiorstwo Robót Budowlano-Instalacyjnych z Gliwic oraz Stalbudom Sp. z o.o. z Warszawy. Wartość oferty to 8.593.485,81 zł brutto. Inwestycja powinna zakończyć się pod koniec kwietnia 2020 roku.

Fot. UG Nędza

/j/

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”.