Dzień Godności Niepełnosprawnych świętem radości

382
201
Wodzisław: Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych 2018

Padający z nieba deszcz nie przeszkodził osobom niepełnosprawnym cieszyć się z przygotowanego z myślą o nich programu atrakcji.

9 maja w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” w Wodzisławiu Śląskim po raz kolejny odbywał się Wodzisławski Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie rozpoczęło się nabożeństwem, które poprowadził ks. prałat Bogusław Płonka. Następnie dla wszystkich uczestników imprezy przewidziano specjalną zabawę integracyjną z takimi atrakcjami, jak karaoke, animacje, program dla dzieci z udziałem maskotki Kung Fu Panda, strefa zabaw Stowarzyszenia przy DZIUPLI, zajęcia ruchowo-taneczne, strefy sensoryczne a nawet… strefa piękna.

Celem wodzisławskiego wydarzenia była jednak nie tylko dobra zabawa, ale również pokazanie, że osób niepełnosprawnych wśród nas jest wiele, że niepełnosprawni chcą żyć godnie i chcą uczestniczyć w życiu społecznym swojego miasta. Wodzisławski Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych nawiązywał do Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, który w całej Europie obchodzony jest 5 maja. Celem jego obchodów jest wyrażenie sprzeciwu wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych w pracy, w urzędzie oraz w życiu codziennym. Co roku, święto to jest okazją do otwartego manifestowania tolerancji i równouprawnienia oraz do dyskusji na temat sytuacji osób niepełnosprawnych w Polsce.

/k/
Fot. Adrianna Sikorska