Podzielili się Posiłkiem z Bezdomnymi

325
204
Uczniowie z Gorzyczek

W ramach akcji „Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi”, wolontariusze z całego kraju dzielą się żywnością z osobami ubogimi i bezdomnymi. W tym roku, w pomoc dla najuboższych włączyli się również uczniowie z Gorzyczek.

Już po raz siódmy w całej Polsce organizowana była wyjątkowa, (po)świąteczna akcja pomocy dla potrzebujących. W ramach „Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi”, po każdych świętach wolontariusze w kilkudziesięciu miastach Polski odbierają jedzenie i zawożą do lokalnych instytucji, które zajmują się pomocą osobom ubogim i bezdomnym.

Dlaczego właśnie po świętach? Wiadomym jest, że wielu z nas właśnie w tym okresie szykuje wiele, różnorodnych potraw dla swoich bliskich – często zdecydowanie więcej, niż jesteśmy w stanie zjeść w naszym rodzinnym gronie. Nadwyżek żywności nie musimy jednak, a nawet – nie powinniśmy wyrzucać, skoro można przekazać je na szczytny cel. Szczególnie, że często przekazując produkty żywnościowe nie bierzemy pod uwagę, że osoby bezdomne nie mają warunków do tego, by chociażby… ugotować sobie zwykłe jajko na twardo. Okres poświąteczny jest więc dla nich wyjątkową okazją do spożycia gotowego posiłku.

Zorganizowana w Gorzyczkach akcja „Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi” to świetny przykład działania zgodnego z trendem „zero waste”, którego celem jest m.in. zredukowanie ilości marnowanej i wyrzucanej żywności.

Problem osób w trudnej sytuacji życiowej zrozumieli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Reja w Gorzyczkach. 3 kwietnia, zainspirowani ogólnopolską akcją, młodzi wolontariusze zorganizowali zbiórkę darów na dziedzińcu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w swojej miejscowości. Zebraną w ten sposób żywność uczniowie przekazali na rzecz lokalnego Przytuliska – Towarzystwa im. Św. Brata Alberta na ul. Rzecznej 24 w Wodzisławiu Śląskim.

/k/
Fot. Adrianna Sikorska