Uroczyste otwarcie nowego kompleksu sportowego przy szkole specjalnej w Wodzisławiu Śl.

73
213

Inwestycja za prawie 1,1 mln zł ma radykalnie poprawić warunki rozwoju aktywności i rehabilitacji ruchowej dzieci z niepełnosprawnościami, ale także ma służyć mieszkańcom.

 

Przy Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl. powstało boisko wielofunkcyjne z siłownią na świeżym powietrzu oraz strefą rekreacji. Boisko przystosowane jest do gry w piłkę nożną, koszykówkę, piłkę ręczną i siatkówkę. Obok boiska znajduje się bieżnia i zeskok do skoku w dal. Na placu zabaw wybudowano szereg urządzeń zabawowych, które na różne sposoby stymulują dziecięcy rozwój ruchowy i intelektualny, są to m.in. huśtawki, karuzela z możliwością wjazdu wózków inwalidzkich czy zestawy zabawowo-sprawnościowe.

Z kolei w skład siłowni zewnętrznej wchodzą m.in. wyciąg górny i krzesło do wyciskania, orbitrek i biegacz, a także rowerek i podciąg. Obok siłowni zamontowany został stół do ping-ponga. Dodatkowo w pobliżu powstała strefa rekreacji, składająca się z czterech obszarów o różnych kolorach i o różnej szacie roślinnej, a także specjalna strefa do gier podwórkowych.

Nowy obiekt będzie dostępny nie tylko dla uczniów ZPSWR. Po zakończeniu zajęć dydaktycznych w szkole boisko wraz z otoczeniem będzie udostępniane społeczności lokalnej dzielnicy oraz klubom sportowym. Z atrakcji będzie można korzystać także po zmierzchu dzięki nowemu oświetleniu.

Za budowę obiektu odpowiedzialny był Zakład Produkcyjno Remontowo Budowlany Artur Marcinek z Wodzisławia Śl. Wartość inwestycji to ok. 1,1 mln zł. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków budżetu Powiatu Wodzisławskiego oraz pozyskanej dotacji z „Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej” Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Kompleks został uroczyście otwarty 18 stycznia podczas „Balu aniołów”. – Bardzo się cieszę, że udało nam się zrealizować kolejną, tak potrzebną inwestycję dla naszego Powiatu. Mam nadzieję, że nowy kompleks będzie służył rozwojowi uczniów, ale także mieszkańcom. Wcześniej placówka została przystosowana do wymogów przeciwpożarowych, a teraz czeka nas kolejne zadanie – termomodernizacja budynku, którą mam nadzieję, przeprowadzimy jeszcze w tym roku – podkreślał starosta wodzisławski, Ireneusz Serwotka.

Fot. Adrianna Sikorska

/j/