Michał Woś o reformie sądownictwa

181
78
Racibórz: Michał Woś o reformie sądownictwa

– Niezależnie od rozemocjonowania opozycji i używanych przez nich wielkich słów, konsekwentnie będziemy zmieniać oblicze polskiego sądownictwa, tak by każdy wychodząc z sądu miał poczucie, że został potraktowany w sposób uczciwy i sprawiedliwy. To się Polakom należy – komentuje wiceminister sprawiedliwości w rządzie PiS.

Reforma wymiaru sprawiedliwości to sztandarowe hasło PiS, z którym partia ta przystąpiła do wyborów. Rząd od początku kadencji z żelazną konsekwencją realizuje swe założenia, nie zwracając uwagi na sprzeciw opozycji, wyrażający się m.in. poprzez protesty uliczne. Niepokój zmianami wyrażają wysocy urzędnicy Unii Europejskiej, ale i to nie zraża obozu rządzącego. Zmiany w polskim sądownictwie są już mocno zaawansowane. Poprosiliśmy polityków związanych z ziemią raciborską o ich ocenę. Poniżej opinia Michała Wosia, podsekretarza stanu w resorcie sprawiedliwości:

Michał Woś:

Bezpieczeństwo Polaków, sprawiedliwe sądy oraz jasne i skuteczne prawo chroniące uczciwych, ale bezwzględne wobec przestępców – to najważniejsze cele, które konsekwentnie realizujemy. Chcemy uczynić Polskę krajem bardziej sprawiedliwym. Państwem, w którym prawo jest równe wobec wszystkich, które gwarantuje obywatelom bezpieczeństwo prawne i opiekę, tak jak wymagają tego standardy nowoczesnego państwa prawa. Mamy jeszcze wiele do zrobienia, ale zrobiliśmy już bardzo dużo. Przez dwa lata Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało ponad 60 projektów ustaw, z których 21 stało się obowiązującym już w Polsce prawem – opowiada Michał Woś.

Pełną wypowiedź polityka w temacie reformy sądownictwa w Polsce przeczytać możecie tutaj: https://raciborz.com.pl/2018/01/10/michal-wos-o-reformie-sadownictwa.html

/ps/