31. Bieg Towarzyski „po skrzyszowskiej berdze” z Klubem Sportowym M.E.T.A.

18
122
31. Bieg Towarzyski „po skrzyszowskiej berdze” z Klubem Sportowym M.E.T.A.
31. Bieg Towarzyski „po skrzyszowskiej berdze” z Klubem Sportowym M.E.T.A.

Błoto, strome podbiegi i zbiegi oraz luźne, kamieniste podłoże nie wystraszyły biegaczy oraz kijkarzy.

Minionej niedzieli (26.11), przy dosyć niskiej temperaturze, odbył się kolejny, 31. bieg towarzyski organizowany przez Klub Sportowy M.E.T.A.. Tym razem miejscem spotkania były pokopalniane tereny nieistniejących już zachodnich szybów, należących niegdyś do kopalni Moszczenica. Trasa liczyła 10 kilometrów. Od samego początku biegacze i kijkarze mieli do pokonania bardzo trudny technicznie teren – błoto, strome podbiegi i zbiegi oraz luźne, kamieniste podłoże. Na ostatnim kilometrze atrakcją dla śmiałków był bieg środkiem gigantycznej kałuży o długości około 30 metrów. Po biegu organizatorzy zadbali o rozgrzewającą herbatę oraz regeneracyjny posiłek w formie ciasta.

Klub Sportowy M.E.T.A. obchodził ostatnio rok swojej działalności. Z tej okazji Dominik Dostoł, przedstawiciel klubu podsumował miniony rok oraz opowiedział o planach na kolejne wydarzenia:

Klub zrodził się z pasji, którą tworzy każdy klubowicz jak i uczestnik naszych wydarzeń. Ten rok był dla nas odpowiedzią na pytanie „czy to przetrwa?”. Oczywiście przetrwaliśmy, dobrze się przy tym bawiąc i robiąc coś nie tylko dla siebie, ale i dla innych. Oprócz trzydziestu biegów towarzyskich, przyłączyliśmy się do akcji WOŚP, gdzie ogrom biegaczy wsparło ten szczytny cel. Klubowicze chętnie też stawali na starcie biegów charytatywnych, organizowanych w naszych okolicach. Z okazji Dnia Dziecka w sołectwie Kolonii Fryderyk zorganizowaliśmy „Towarzyski Marszobieg Rodzinny”. M.E.T.A. to nie tylko biegi. Staramy się być elastyczni oraz nieszablonowi w tym co robimy organizując np. „Kajakowy Spływ Towarzyski”, który okazał się strzałem w dziesiątkę.
Klub może pochwalić się również dobrymi zawodnikami, jak np. Tomasz Wieczorek, który jako pierwszy z powiatu ukończył Bieg 7 Szczytów czyli 240 kilometrów górzystym terenem. Mamy w klubie również króla maratonów – Bohdana Adamczyka, który w wieku 57 lat zdobył koronę maratonów, czyli 5 wyznaczonych maratonów w jednym roku.
Tak więc, nie poprzestajemy na tym co się wydarzyło w minionym roku, ale mamy już pomysły na kolejne wydarzenia. 17 grudnia organizujemy „Bieg Mikołajkowy” w którym każdy uczestnik ma za zadanie przebrać się za Mikołaja, śnieżynkę, diabła bądź aniołka, a 1 stycznia planujemy „Bieg Noworoczny”.

Więcej informacji o wydarzeniach Klubu Sportowego M.E.T.A. można uzyskać na ich facebookowym profilu „Klub Sportowy META” oraz „Biegi towarzyskie”.

Arkadiusz Piechota