Rekordowy 24-godzinny charytatywny maraton pływacki na wodzisławskiej Mancie

114
224

547 miłośników pływania wsparło akcję charytatywną „24 godzinny Maraton Pływacki”, uzyskując wynik 1520 km.

 

„24-godzinny Maraton Pływacki” na Krytej Pływalni Manta w Wodzisławiu Śl. rozpoczął się 10 listopada o godz. 22:00 a zakończył 11 listopada o godz. 22:00. W akcji każdy mógł wziąć udział, wystarczyło przepłynąć 50 metrów a wkład był odnotowany. – Od 5 lat cyklicznie w dniach 10-11 listopada organizujemy na Krytej Pływalni Manta w Wodzisławiu Śl. akcję charytatywną „24 godzinny Maraton Pływacki”. Jest to największe wydarzenie sportowe w mieście i największa cykliczna tego typu akcja w województwie śląskim. Co roku w akcji uczestniczy około pół tysiąca uczestników. W tym roku będziemy zbierali środki na zakup jak największej ilości elektrostymulatorów, które zostaną przekazane na rzecz szpitala powiatowego w Wodzisławiu Śl. – zachęcał do udziału wszystkich chętnych miłośników pływania Mariusz Blazy, kierownik Krytej Pływalni Manta.

– 11 listopada punktualnie o północy, gdy miasto spało… Kryta Pływalnia Manta otworzyła po raz kolejny Święto Niepodległości w Wodzisławiu Śl. Stanęliśmy pod pomnikiem życia i ludzkich potrzeb, by ofiarować swoje kilometry przepłynięte z tak ogromnym wysiłkiem. Łza wzruszenie kręci się w oku, gdy patrzę na te wyniki, owoc naszego Święta Niepodległości. Mamy kolejne fantastyczne rekordy na Mancie… wysiłkiem 547 osób, co jest rekordem frekwencji w 5 letniej historii naszych akcji, pobiliśmy ubiegłoroczny wynik, uzyskując 1520km! Nie wiem jak wam dziękować… pokazaliście znów ogromne serce, determinację i najczystszą ludzką dobroć – mówił po zakończeniu maratonu Mariusz Blazy.

Do akcji włączył się również prezydent Wodzisławia Śl. Mieczysław Kieca, który otworzył maraton.

Podczas maratonu odbywała się zbiórka pieniędzy na zakup elektrostymulatorów, które otrzyma szpital powiatowy w Wodzisławiu Śl.

Podczas imprezy wystąpiły dziewczyny z The Vortex i klubu FC Ronin.

Akcję wsparł wodzisławski WOPR. Około 30 ratowników zabezpieczało imprezę. Wielu z nich pomogło nie tylko swoim wolontariatem, ale również przepłyniętym dystansem.

Sporo kilometrów przepłynęli przedstawiciele szkółek pływackich.

Fot. Kamila Kowalska

/j/