Wegańska kuchnia i koncert punkrockowy wkrótce na raciborskim zamku

307
140
Wegańska Kuchnia Społeczna
Wegańska Kuchnia Społeczna

Celem Wegańskiej Kuchni Społecznej jest promowanie weganizmu jako etycznego sposobu odżywiania, pokazanie różnorodności kuchni roślinnej.Potrawy wegańskie przyrządzane są bez mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego, np. bez jajek, nabiału, miodu. Przy okazji imprezy odbędzie się koncert muzyki punkowej, a także zbiórka pieniędzy na rzecz zwierząt.

Wegańska Kuchnia Społeczna
Wegańska Kuchnia Społeczna

23 września przy klubie Zamkowy (ul. Zamkowa 2 w Raciborzu) grupa znajomych organizuje Społeczną Kuchnię Wegańską połączoną z Pokazem Piękności Psów z Raciborskiego Schroniska dla Zwierząt. Wieczorem odbędzie się tu punk rockowy koncert. Całość ma charakter akcji charytatywnej, a dochód z imprez przeznaczymy na raciborskie schronisko.

Program dnia:
14.00 – 18.00 Wegańska Kuchnia Społeczna
14.30 pokaz piękności psów ze schroniska
19.00 rozpoczęcie koncertów „Punk na Zamku II”

Celem Wegańskiej Kuchni Społecznej jest promowanie weganizmu jako etycznego sposobu odżywiania, pokazanie różnorodności kuchni roślinnej, a także zbiórka pieniędzy na rzecz zwierząt. Potrawy wegańskie przyrządzane są bez mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego (bez jajek, nabiału, miodu).

Zasady kuchni są proste:
1. Płacisz 15 zł za wstęp lub przynosisz wegańskie danie (w takiej formie by podzielić się z innymi) i wchodzisz za free.
2. Jesz co chcesz i spędzasz pysznie czas
3. W miarę możliwości każdy uczestnik imprezy przynosi talerz i sztućce – staramy się zminimalizować ilość plastikowych talerzy.

W trakcie kuchni, o godz. 14.30 na dziedziniec Zamku przydepta grupka pięknych i sympatycznych czworonogów ze schroniska. Będzie się można zapoznać z psiakami i przekonać się do ich adopcji.

Bilet wstępu na wegańską kuchnię jest jednocześnie wejściówką na koncert charytatywny – Punk na Zamku II.

Koncert „Punk na zamku II” to kontynuacja promocji muzyki alternatywnej w Raciborzu. Wystąpią cztery zespoły:
Jo Riitaa z Czech, Pseudosonda z Kędzierzyna-Koźla, The Thinners z Wodzisławia Śląskiego i KaPePe z Raciborza/Krzyżanowic. Start godz. 19.00, bilet wstępu na koncert: 10 zł. W trakcie tej imprezy również wegański bufet.