Termomodernizacja przychodni specjalistycznej w Wodzisławiu Śl.

92
330
Zespół Przychodni Specjalistycznych Wodzisław Śl.

W połowie przyszłego roku budynek Zespołu Przychodni Specjalistycznych przy ul. 26 Marca zyska nowy wygląd, ale przede wszystkim stanie się bardziej przyjazny dla środowiska.

W lipcu ogłoszono przetarg na termomodernizację przychodni specjalistycznej przy ul. 26 Marca 164 w Wodzisławiu Śl. Do 7 sierpnia zainteresowane firmy mogły składać oferty na termomodernizację Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Wodzisławiu Śl. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm: Zakład Stolarski i Remontowo Budowlany „Toman” Daniel Toman oraz Firma Remontowo Budowlana „Tombud” Gabriela Toman z Turzy Śląskiej. Termomodernizacja przychodni opiewa na kwotę 1 mln 629 tys. zł.

– W ramach inwestycji mają zostać docieplone ściany zewnętrzne oraz ściany piwniczne, a także wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa. Dodatkowo wzmocniona ma zostać izolacja dachu oraz wyremontowane schody. Wykonana zostanie też pochylnia dla osób niepełnosprawnych ze stali ocynkowanej z balustradami i podestami, a elewacja jednej z największych przychodni w powiecie zyska nowy wygląd – wyjaśnia Wojciech Raczkowski z Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. Planowany termin zakończenia termomodernizacji to 15 czerwca 2018 r.

O dofinansowanie inwestycji powiat wystąpił na początku roku do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na realizację przedsięwzięcia odpowiedzialny za inwestycję Powiatowy Zakład Zarządzania Nieruchomościami w Wodzisławiu Śl. uzyskał wsparcie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w formie dotacji i preferencyjnej pożyczki w łącznej kwocie ponad 800 tys. zł. – Inwestycja przyczyni się do ograniczenia o połowę emisji substancji niepożądanych do powietrza, w sumie o ok. 96 ton rocznie. Jednocześnie zmniejszy się zapotrzebowanie obiektu na energię cieplną o ok. 1 001 GJ/a – podkreśla Raczkowski.

Fot. Adrianna Sikorska

/j/