Mszana: Kolarskie Mistrzostwa Świata Piekarzy i Cukierników

103
229
Mszana: Mistrzostwa Świata Piekarzy i Cukierników w Kolarstwie Szosowym

XXXI edycja imprezy o międzynarodowym charakterze odbywać się będzie 25 i 26 sierpnia.

Na Mistrzostwa Świata Piekarzy i Cukierników w Kolarstwie Szosowym zaprasza Stowarzyszenie Promocji Aktywnego Wypoczynku SPAW z siedzibą w Wodzisławiu Śl.

W mistrzostwach weźmie udział od 130 do 200 osób, w tym panie. Nie ma ograniczeń wiekowych. Zawody przeznaczone są dla wszystkich, którzy mają jakiś czynny związek z piekarstwem, cukiernictwem i lodziarstwem. Mogą to być piekarze, cukiernicy, ale także ich szefowie, księgowe, zaopatrzeniowcy czy sklepowe. Także osoby zajmujące się sprzedażą dla sektora piekarskiego surowców oraz maszyn i urządzeń, branżowi dziennikarze oraz emeryci, którzy przedtem pracowali w sektorze.

W tegorocznych zawodach udział wezmą piekarzy i cukiernicy z: Niemiec, Szwajcarii, Austrii, Belgii, Holandii, Luxemburga, Słowacji, Francji, Włoch, a nawet Japonii. Najstarszy zgłoszony zawodnik z Francji ma ponad 80 lat!

Początek wyścigu zaczyna oznakowany pojazd Policji, następnie grupa wyścigowa oraz auto sędziowskie zamykające wyścig. Na trasie, na czas wyścigu danej grupy wiekowej zostanie wstrzymany ruch przez funkcjonariuszy Policji, którzy zlokalizowani będą na skrzyżowaniach ul. Mszańskiej z ul. 1 Maja w Skrzyszowie, ul. 1 Maja, Skrzyszowskiej i Turskiej w Mszanie oraz ul. 1 Maja z ul. Tuskera w Mszanie.

W związku z organizacją w Mszanie kolarskich Mistrzostw Świata Piekarzy i Cukierników, w przyszłą sobotę, tj. 26 sierpnia, w godzinach od 8:00 do 16:00 pojawią się utrudnienia w ruchu na ulicach: Mickiewicza, 1 Maja, Skrzyszowskiej i Tuskera w Mszanie oraz ul. 1 Maja i Mszańskiej w Skrzyszowie.

Wydarzenie honorowym patronatem objął starosta Ireneusz Serwotka.

publ. /k/