VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w Scrabble

1
125
viii raciborskie w scrabble granie

W RCK zostaną rozegrane mistrzostwa w scrabble o randze krajowej. Może wziąć w nich udział każda chętna osoba.

Raciborski Klub Scrabble „Szkrab” oraz Raciborskie Centrum Kultury w imieniu Polskiej Federacji Scrabble zaprasza wszystkich chętnych do udziału w VIII Ogólnopolskich Mistrzostwach Raciborza w Scrabble pod honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Racibórz i Starosty Raciborskiego. Rywalizacja odbędzie się w dniach 2-3 września w Raciborskim Centrum Kultury.

Turniej rozpocznie się w sobotę o godz. 11:00. Przewidziano osiem rund. W godz. 14:00-15:00 będzie miała miejsce przerwa obiadowa. O godz. 20:00 – zakończenie gier. W niedzielę początek o godz. 9:30, odbędzie się pięć rund. Na godz. 14:30 zaplanowano rozdanie nagród i zakończenie turnieju. Organizatorzy przewidują nagrody pieniężne i rzeczowe.

Wszyscy zainteresowali mogą się zapisywać na stronie turnieju: http://pfs.org.pl/turniej.php?id=957#info lub wysłać swoje dane: nazwisko, imię i miejsce zamieszkania na adres mailowy: [email protected] bądź przekazać je telefonicznie: 608 341 215.

– Wszystko, co musisz zrobić, to używać języka, którym posługujesz się na co dzień, bo Scrabble to gra planszowa wykorzystująca słowa i zawierająca elementy taktyki, gdzie każdy ma szansę wygrać, gdyż łut szczęścia ma tu niemałe znaczenie. Nawet jeśli nie wiesz o co chodzi – nic nie szkodzi! Intuicyjne zasady, genialne w swej prostocie, w mig zostaną Ci przedstawione i przyswojone, o co zadbają sami organizatorzy! Scrabble to gra dla KAŻDEGO – małego i dużego, wnuka i jego dziadka, w której takie same szanse ma zarówno kobieta jak i mężczyzna – wszyscy, którzy mówią po polsku! – zachęcają organizatorzy.

oprac. /kp/