Święto Pieczonego Ziemniaka w Rudach

223
266
swieto pieczonego ziemniaka rudy

Na zabawę, której głównym tematem będą ziemniaki, zaprasza Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach.

23 września o godz. 16:00 na Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach rozpocznie się Święto Pieczonego Ziemniaka. – Czas wykopków dobiega końca, zgodnie z wiekową tradycją należy go uczcić spożyciem ponadnormatywnej ilości ziemniaków (kartofli, gruli, pyr). W związku z powyższym mamy przyjemność zaprosić państwa na nasze kolejkowe święto pieczonego ziemniaka – zachęcają organizatorzy.

Zaplanowano przejazd kolejką do stacji Stanica na tradycyjne wykopki. Tutaj odbędą się zawody w zbieraniu ziemniaków – wygra drużyna, która nazbiera najwięcej kartofli na członka rodziny. Powrót do stacji Rudy, ciąg dalszy przy ognisku. Następnie odbędzie się obieranie i ucieranie ziemniaków na czas oraz konkurs na wykonanie najciekawszej pieczątki, oczywiście z ziemniaka. Całość zakończy zabawa przy muzyce.

Za każdą konkurencję trzy najlepsze drużyny otrzymują medal: złoty, srebrny lub brązowy. Nagrodą dla wszystkich będzie wspólne smażenie i spożywanie placków ziemniaczanych upieczonych na ognisku. Dla każdego uczestnika przewidziane są także: kawa, herbata, placki ziemniaczane, ziemniaki do upieczenia, ziemniaki gotowane z tzatzikami, woda mineralna, a dla dzieci soczek.

Koszt uczestnictwa:
30 zł osoba dorosła
25 zł dzieci w wieku od 3 do 18 lat
75 zł bilet rodzinny

Rezerwacja miejsc na adres email [email protected] lub pod numerem telefonu 500 282 732. Należy podać liczbę osób z podziałem na dzieci do i powyżej 3 lat oraz dorosłych.

oprac. /kp/