„Kajakowy Spływ Towarzyski” z Klubem Sportowym M.E.T.A.

71
301
„Kajakowy Spływ Towarzyski” z Klubem Sportowym M.E.T.A.

– To pierwszy spływ kajakowy zorganizowany przez nasz klub i na pewno nie ostatni – zapowiadają organizatorzy.

30 lipca, w niedzielę, Klub Sportowy M.E.T.A. przy współpracy mobilnej wypożyczalni kajaków „Pagajos” oraz szkoły nauki pływania „Pietrzyk” zorganizowali „Kajakowy Spływ Towarzyski” na rzece Odra. Start został zaplanowany na godzinę 11:00 z przejścia granicznego w Chałupkach. Na samym początku instruktorzy spływu przywitali 54-osobową grupę i po kilku wskazówkach czysto technicznych zorganizowali krótką zabawę, po czym wszyscy uczestnicy zwodowali swoje kajaki i rozpoczęła się 7,5-kilometrowa wyprawa.

Atrakcją okazały się liczne zakręty i wystające konary drzew, gdzie nurt był bardziej żwawy i pokonanie poszczególnych odcinków wymagało opracowania lepszej techniki. Nie obyło się bez paru wywrotek, ale pechowcy szybko wrócili na trasę. W połowie spływu był również czas na odpoczynek oraz wspólne zdjęcia i po krótkiej przerwie wszyscy ruszyli w dalszą drogę. Cała wyprawa zakończyła się w Zabełkowie, za wiaduktem łączącym ulice Powstańców Śląskich i Bogumińską.

– To pierwszy spływ kajakowy zorganizowany przez nasz klub i na pewno nie ostatni. Tym bardziej, że współpraca była bardzo udana i wszyscy dobrze się bawili. Tak więc, zapraszamy na kolejne edycje – zapowiedział przedstawiciel Klubu Sportowego M.E.T.A., Dominik Dostoł.

Kolejne wydarzenia klubu można śledzić na ich facebookowym profilu „Klub Sportowy META”.

ap
Fot. Arkadiusz Piechota