XI Wodzisławski Półmaraton o Puchar Prezydenta Miasta

3
173
XI Wodzisławski Półmaraton o Puchar Prezydenta Miasta

Wodzisławski Półmaraton, dedykowany pamięci Zbyszka Marszałkowskiego, odbędzie się w niedzielę, 5 listopada.

XI Wodzisławski Półmaraton, tradycyjnie, wystartuje ze Stadionu Miejskiego przy ul. Bogumińskiej. Uczestnicy wydarzenia przebiegną ulicami miasta i po 7 okrążeniach rywalizację zakończą na Rynku. Trasa posiada atest PZLA. Zgłoszenia udziału przyjmowane są w 9 kategoriach wiekowych: 5 męskich i 4 kobiece.

Na zwycięzców czekają nagrody finansowe oraz pamiątkowe trofea sportowe. Ponadto każdy, kto ukończy bieg, otrzyma okolicznościowy medal.

W tym roku, razem z Wodzisławskim Półmaratonem, odbywać się będzie również Wodzisławski Minimaraton o dystansie 4,2 km (1 okrążenie).

Limit osób startujących w XI Wodzisławskim Półmaratonie wynosi 400 osób, a w Wodzisławskim Minimaratonie – 100 osób.

Biuro zawodów biegów mieściło się będzie w budynku MOSiR „CENTRUM” przy ul. Bogumińskiej 8, w dniu 5 listopada 2017 r., w godzinach 8:00-10:15.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie w regulaminie poniżej. Organizatorem imprezy sportowej jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „CENTRUM” w Wodzisławiu Śląskim. Współorganizatorzy: Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego, Wodzisławskie Centrum Kultury, KS Forma Wodzisław Śląski.

Regulamin – XI Półmaraton Wodzisławski 2017

publ. /k/