Racibórz: III Międzynarodowe Zawody Mondioringu

389
249
Racibórz: III Międzynarodowe Zawody Mondioringu

2 i 3 września, tuż przy lesie Obora, odbywać się będą widowiskowe pokazy umiejętności najlepiej wyszkolonych psów.

Międzynarodowe Zawody Mondioringu w Raciborzu odbywać się będą już po raz trzeci. Z roku na rok, impreza zyskuje coraz więcej sympatyków.

Mondioring to stosunkowo młoda kynologiczna dyscyplina sportowa, w której zwraca się uwagę m.in. na takie aspekty, jak wyszkolenie psa, umiejętności przewodnika oraz wrodzone instynkty i zachowania czworonoga. W trakcie zawodów w Raciborzu, drużyny będą rywalizowały w kilku konkurencjach, m.in. posłuszeństwo i skoki. Swoje umiejętności zaprezentują doskonali zawodnicy z Polski, Francji, Czech, Słowacji i Austrii, a zmagania oceni doświadczony sędzia z Szwajcarii – Christian Erb. W roli pozorantów wystąpią: Herve Jaffrain z Francji, Pavel Urban z Czech i Daniel Kaminski z Polski.

W trakcie trwania zawodów, dla gości przewidziano szereg atrakcji związanych z kynologią: bezpłatne porady weterynaryjne, bezpłatne porady behawioralne dla właścicieli psów, pokazy groomerskie, konsultacje żywieniowe z przedstawicielami firm produkujących karmę oraz specjalistyczne konsultacje dla rodziców, których dzieci boją się zwierząt.

III Międzynarodowe Zawody Mondioringu odbędą się tuż przy lesie Obora, w bliskim sąsiedztwie Arboretum Bramy Morawskiej. Tłem rozgrywek zostanie historyczny, drewniany gród, a sceneria całego przedsięwzięcia nawiązywać będzie do epoki średniowiecza i 800-lecia nadania praw miejskich dla Raciborza.

Na podstawie inf. nadesłanej
publ. /k/
Fot. z arch. portalu raciborz.com.pl