Bezpłatna teleopieka. Trwają zapisy

36
173
Teleopieka Wodzisłąw Śląski

„Bezpiecznie we własnym domu” to bezpłatne wsparcie dla seniorów i osób niepełnosprawnych m.in. z podregionu rybnickiego.

Projekt „Bezpiecznie we własnym domu – nowoczesne technologie w usługach opiekuńczych dla seniorów i osób nie w pełni samodzielnych z podregionu rybnickiego” finansowany jest przez Unię Europejską. Realizatorami projektu są: Stowarzyszenie EBI Association, firma Opiekanova oraz miasta Jastrzębie-Zdrój (projekt dla mieszkańców podregionu rybnickiego) i Częstochowa (projekt dla mieszkańców Częstochowy) oraz ich Ośrodki Pomocy Społecznej. Projekt rybnicki wspierają także Urzędy Miast (i OPS-y) Rybnika, Wodzisławia Śl., Raciborza.

Z podregionu rybnickiego (Jastrzębie Zdrój, Rybnik, Żory, powiat raciborski, rybnicki, wodzisławski) z pomocy będzie mogło skorzystać 290 osób nie w pełni samodzielnych (głównie seniorów), których aktywność jest ograniczona do własnego domu z uwagi na podeszły wiek, niepełnosprawność czy stan zdrowia. Rekrutacja trwa do 30 lipca 2017 r. Podłączenia uczestników projektu do systemu teleopiekuńczego mają się odbywać najpóźniej w październiku 2017 r. Program będzie realizowany do 31 maja 2019 r.

Teleopieka seniorzy Racibórz

Czytaj więcej: https://raciborz.com.pl/2017/07/18/bezplatna-teleopieka-trwaja-zapisy.html