M.E.T.A. na starcie 29. „Sudeckiej 100-tki”

1
156
Klub sportowy META

Bardzo trudna technicznie trasa w większości pokonywana nocą z licznymi, kamienistymi podbiegami i zbiegami, prowadziła przez malownicze tereny sudeckich gór.

Piątek (23.06), godzina 22.00, rynek w Boguszowie-Gorcach. Prawie pół tysiąca biegaczy w tym ośmiu zawodników Klubu Sportowego M.E.T.A. z Czyżowic stanęło na starcie 29. „Sudeckiej 100-tki”. Jest to najstarszy nocny Ultramaraton górski w Polsce na dystansie 100 kilometrów. Zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach: 42 km („Nocny Maraton Górski”) oraz 100 km („Sudecka 100”).

Start z rynku poprzedziło wspólne odliczanie, po czym wystrzeliły fajerwerki, sygnalizując rozpoczęcie biegu. Na początek runda honorowa wokół rynku i ogromne wsparcie kibiców, ale z kilometra na kilometr zaczęło się zmaganie z własnymi słabościami. Bardzo trudna technicznie trasa w większości pokonywana nocą z licznymi, kamienistymi podbiegami i zbiegami, prowadziła przez malownicze tereny sudeckich gór. Meta została usytuowana na najwyżej położonym stadionie w Polsce na wysokości 664 m n.p.m.

Arkadiusz Piechota