Uroczystość oddania do użytku remizy OSP Babice

5
233
osp babice

W najbliższą niedzielę nowa remiza w Babicach zostanie oficjalnie oddana do użytku. Z tej okazji zaplanowano specjalną uroczystość.

25 czerwca remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Babicach zostanie uroczyście oddana do użytku.

Program:
9:30 – zbiórka pododdziałów przy remizie OSP Babice i przemarsz z orkiestrą dętą oraz mażoretkami ul. Wiejską do kościoła
10:00 – msza święta
11:30 – przemarsz ul. Szkolną na teren OSP
12:00 – uroczystość poświęcenia nowego sztandaru, samochodów pożarniczych oraz odremontowanego budynku remizy
13:30 – obiad
14:30 – koncert Orkiestry Plania z Raciborza, występy zespołu Łężczok z Zawady Książęcej
17:00 – koncert Mirka Szołtyska z zespołem
19:00 – zabawa taneczna

Wcześniej strażacy w Babciach mieli o wiele mniejszy budynek. Teraz remiza została rozbudowywana i dostosowywana pod ich potrzeby – ochotnicy zyskali miejsce, w którym będą mogli się spotykać i kształcić młodych.

Inwestycja została podzielona na części. W pierwszych etapach, w jednym z dwóch budynków, zostało wyodrębnionych kilka mniejszych pomieszczeń, powstały m.in. garaż, kotłownia i pomieszczenie gospodarcze. Potem wydzielono część mogącą służyć jako pomieszczenie biurowe. W kolejnym etapie zbudowano dodatkowy garaż dla ciężkiego wozu bojowego. Została też docieplona elewacja, stropodach, pokrycie dachowe, zamontowane zostały okna i drzwi, wykonano instalację wodno-kanalizacyjną, elektryczną oraz wentylację. W kotłowni stanął nowy ekologiczny piec.

fot. UG Nędza
oprac. /kp/