Drużyna z II LO siódma w kraju

99
212

Drużyna ratownicza z II LO im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu zdobyła siódme miejsce na etapie centralnym XXV Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK zorganizowanych w Rzeszowie.

Podczas XXV Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK, odbywających się w rzeszowskim Parku Kultury i Wypoczynku, położonym nad malowniczym Wisłokiem drużyna w składzie Aleksandra Tkacz – kapitan oraz Aleksandra Lisowska, Oliwia Węgrzyn, Wiktoria Majewska oraz Kacper Król pokazała, że upadek z wysokości, atak tzw. „tulipanem”, udar słoneczny, ukąszenie przez owada oraz inne postawione przed nimi zadania nie stanowią dla nich problemu.

– Na tym etapie młodzi ratownicy z kędzierzyńskiego ogólniaka rywalizowali z drużynami z innych województw naszego kraju. Zadaniem wszystkich grup było udzielenie pomocy poszkodowanym w zainscenizowanych sytuacjach, w tzw. przestrzeni miejskiej – relacjonuje Piotr Jahn, opiekun drużyny.

Zdobyta wiedza, pomoc członkiń ubiegłorocznej mistrzowskiej drużyny, Agnieszki i Beaty Kozioł oraz Tobiasza Gall pozwoliły uczniom II LO na zdobycie siódmego miejsca w kraju.

MN

fot. Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu