Rzeka w mieście. Debata na Zamku Piastowskim

1
120
miasta idei raciborz rzeka w miescie

Jaką rolę spełnia rzeka we współczesnych miastach? Co jest modne? Co jeszcze można zrobić w Raciborzu? Odpowiedzi na te pytania będzie można znaleźć 21 czerwca na spotkaniu w ramach Miast Idei.

21 czerwca o godz. 12:30 na Zamku Piastowskim odbędzie się konferencja w ramach Miast Idei pod nazwą „Rzeka w mieście”. Rejestracja gości od godz. 12:00.

Miasta Idei to projekt, którego celem jest wypracowanie najlepszych rekomendacji dla śląskich miast. Podczas debaty w Raciborzu jej uczestnicy zastanowią się, jaką rolę spełniają rzeki we współczesnych miastach. Jakie są trendy? Co jest modne, a czego dziś należy unikać? Z jakich powodów miasta wybierają takie, a nie inne rozwiązania? Zostanie również poruszony temat, z jakich recept lub pomysłów z innych miast Europy i świata mógłby skorzystać Racibórz, a także, jak rzeka dziś wpływa na rozwój miasta, jakie inwestycje już tu zrealizowano i co miasto planuje w kolejnych latach. Jakie to daje korzyści mieszkańcom, przedsiębiorcom i miastu jako całości? Jak będzie się zmieniała turystyka? Jakie Odra będzie miała znaczenie gospodarcze?

Udział w dyskusji wezmą: Mirosław Lenk – prezydent Raciborza, Aleksander Krajewski – architekt, Tomasz Signus – przedsiębiorca i właściciel wypożyczalni kajaków WAKA, Grzegorz Wawoczny – historyk, publicysta, Paweł Macha – burmistrz Kuźni Raciborskiej oraz przedstawiciel Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach. Debatę poprowadzi Przemysław Jedlecki, dziennikarz Gazety Wyborczej.

oprac. /kp/