Dni Wodzisławia Śląskiego 2017: Na początek ARA

31
616
Dni Wodzisławia Śląskiego 2017

Święto miasta rozpoczęło się od barwnego korowodu. Dla mieszkańców wystąpili artyści z Amatorskiego Ruchu Artystycznego. 

Trwają 48. Dni Wodzisławia Śląskiego. Główne atrakcje będą miały miejsce na rynku oraz stadionie miejskim, gdzie wodzisławianie będą się bawić pod szyldem RMF MAXXX.

Drugi i trzeci dzień imprezy przebiegać będą koncertowo. W sobotę wodzisławska scena należeć będzie do trzech polskich artystów – popularnego, pop-rockowego zespołu Video, piosenkarki i kompozytorki Moniki Lewczuk oraz wokalisty i autora tekstów Szymona Chodynieckiego (South Blunt System), tworzącego w klimacie pop, reggae i hip-hop.

Trzeciego, ostatniego i najbardziej międzynarodowego dnia święta miasta dla wodzisławian wystąpią: włoski piosenkarz, kompozytor i autor tekstów Francesco Napoli, popularna piosenkarka eurodance i pop Alexia (autorka takich przebojów, jak „Uh La La La” czy „Ti Amo Ti Amo”) oraz brytyjska piosenkarka i DJ Sonique, która podbiła światowe listy przebojów takimi utworami, jak „It Feels So Good” i „Sky”.

– Dni Wodzisławia Śląskiego to jedna z większych imprez plenerowych w regionie, która od wielu lat przyciąga do naszego miasta tysiące ludzi. Zbliżająca się edycja będzie wyjątkowa. Odbędzie się w roku, w którym mieszkańcy świętują 760-lecie istnienia miasta. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy – mówi zastępca prezydenta miasta, Barbara Chrobok.

Dni Wodzisławia Śląskiego 2017 – program

10 czerwca (sobota)

Ulica Bogumińska, przed stadionem:

godz. 11:00-16:00 Pokazy Śląskiego Klubu Motorowego PZM: samochody zabytkowe, mini żużel, caravaning, samochód sportowy, punkt BRD z pokazami udzielania pierwszej pomocy, symulator dachowania, motocykle

Stadion Miejski – koncerty:

godz. 16:30 Edyta Górecka
godz.18:15 Szymon Chodyniecki
godz.20:00 Monika Lewczuk
godz. 21:45 Video

11 czerwca (niedziela)

Stadion Miejski – koncerty:

godz. 18:00 Francesco Napoli
godz. 19:30 Alexia
godz.: 21:00 Sonique

Dodatkowo na stadionie: Wesołe Miasteczko oraz gastronomia

Imprezy towarzyszące:

10 czerwca (sobota)

godz. 9:00 Turniej skata o Puchar Prezydenta Miasta
(Dom Gościnny Jordan, ul. Czyżowicka)

godz. 9:00-18:00 Wystawa drobnego inwentarza
(Park Miejski)

godz. 15:00-22:00 Noc w Muzeum
(Muzeum, ul. ks. płk. W. Kubsza 2)

11 czerwca (niedziela)

godz. 9:00 Zawody wędkarskie o Puchar Prezydenta Miasta
(Szachta)

godz. 16:00 – 20:00 zwiedzanie Muzeum
(Muzeum, ul. ks. płk. W. Kubsza 2)

Patronat medialny: Gazeta Informator, raciborz.com.pl

Fot. Kamila Kowalska

/j/