WCK: Koncert jubileuszowy ZPiT Vladislavia

0
158
Wodzisław, WCK: Koncert jubileuszowy ZPiT Vladislavia

Koncert z okazji jubileuszu 35 lat istnienia i pracy twórczej Zespołu Pieśni i Tańca „Vladislavia” odbędzie się 25 czerwca.

Piękne, wielobarwne stroje i wspaniała muzyka – tak zapowiada się jubileuszowy koncert Vladislavii. „Z Wodzisławia przychodzimy…” to tytuł koncertu, ale także fragment słów poloneza, skomponowanego przez Stanisława Żebroka specjalnie dla wodzisławskiej grupy. Tym właśnie utworem Vladislavia powita publiczność, z którą świętować będzie jubileusz 35-lecia swojego istnienia.

Na scenie zaprezentuje się ponad 120 artystów w prawie 30 różnych strojach. Pokażą oni dorobek swojej działalności, powspominają wspólnie przeżyte przygody, zatańczą i zaśpiewają to, co im w duszy gra. Na koncercie nie zabraknie także przyjaciół zespołu, z którymi Vladislavia współpracuje od lat.

Jubileuszowe uroczystości rozpoczną się już o godz. 11:30, od mszy świętej w kościele WNMP w Wodzisławiu Śl. w intencji byłych i obecnych członków zespołu. Po mszy odbędzie się przemarsz ulicami Starego Miasta i sadzenie „zespołowego” drzewa.
Koncert „Z Wodzisławia przychodzimy…” zespół wystawi w Wodzisławskim Centrum Kultury 2-krotnie – o godz. 16:00 i o godz. 18:30. Bilety na wydarzenie, w cenie 15 zł, można kupić w kasie WCK oraz za pośrednictwem internetowej sprzedaży.

publ. /k/