Wodzisław Śl.: Kuglarze oczarowali widzów po raz drugi

3
250
Festiwal Kuglarzy Wodzisław Śl.

Tańczyli, żonglowali, chodzili po linie, pluli ogniem… Nic dziwnego, że II Wodzisławski Festiwal Kuglarzy cieszył się tak dużym zainteresowaniem.

W dniach 26, 27 i 28 maja w Wodzisławiu Śląskim, po raz drugi, odbywał się Wodzisławski Festiwal Kuglarzy. Impreza, podobnie jak w roku ubiegłym, rozpoczęła się na wodzisławskim Rynku, gdzie od godz. 15:00 odbywały się pokazy highline, warsztaty slackline dla amatorów, pokazy szczudlarzy i baniek mydlanych w rozmiarze XXL oraz pokaz ognia.

27 maja, od godz. 17:00, w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”, po raz kolejny odbywał się „Wodzisławski Sztukmistrz”, czyli konkurs prezentacji sztuki ulicznej, performatywnej, podczas którego artyści (osoby indywidualne lub zorganizowane grupy) walczyli o nagrodę Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego w wysokości 3000 zł.

Trzeciego dnia imprezy, na Trzech Wzgórzach swoimi umiejętnościami popisał się zwycięzca konkursu – Sebastian „Dotyk” Malicki oraz zaproszona gwiazda festiwalu – Pan Ząbek – iluzjonista, komik, aktor i kaskader, znany m.in. z telewizyjnego programu „Mam Talent”. W Wodzisławiu Śl. artysta wystawił swój spektakl pt. „Rosyjska Ruletka”. Tego dnia przewidziano również barwną zabawę podczas „Festiwalu Kolorów” a na finał imprezy wystąpiła Manufaktura Artystyczna Pi-art z projektem multidyscyplinarnym „Płomień”, łączącym w sobie akrobatykę, żonglerkę, taniec i fireshow.

Organizatorem widowiskowego II Wodzisławskiego Festiwalu Kuglarzy było Stowarzyszenie Nasz Wodzisław, przy wsparciu Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego. Partnerami Festiwalu byli: Stowarzyszenie Grupa Inicjatyw Twórczych GIT, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Centrum”, Firemed, Plac Zabaw Zoolandia. Patronat medialny nad imprezą sprawował dwutygodnik Gazeta Informator.

Patronat medialny: Gazeta Informator, raciborz.com.pl

Fot. Kamila Kowalska

Katarzyna Krentusz