Rudy: Razem dla Kewina

104
492
Kewin Kaczmarek

Klub sportowy Buk Rudy zorganizował festyn na rzecz 16-letniego Kewina Kaczmarka, który walczy ze złośliwym nowotworem kości piszczelowej.

Festyn rodzinny pod nazwą „Razem dla Kewina” to kolejna inicjatywa charytatywna LKS-u Buk Rudy mająca na celu wspomóc zawodnika Buku Kewina Kaczmarka, który od grudnia 2016 roku walczy ze złośliwym nowotworem kości piszczelowej.

Impreza odbyła się 20 maja na stadionie w Rudach. W programie znalazł się m.in. mecz Buku Rudy z ROW-em II Rybnik, pokaz firmy RC Stery, bieg, spotkanie z żużlowcami ROW-u Rybnik. Były również występy artystyczne. Na scenie wystąpili Eugeniusz Loska i kabaret Kafliki. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna z zespołem Boss.

Mieszkańcy Rud i okolic chętnie uczestniczyli w przygotowanych atrakcjach. Na przykład w Biegu dla Kewina wzięło udział 120 osób. Wśród nich byli nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale i raciborzanie, kędzierzynianie. Najmłodszy uczestnik miał 3 lata, a najstarszy 80. Podczas festynu odbyła się również m.in. licytacja koszulki Roberta Lewandowskiego, którą sprzedano za 4700 zł. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Kewina.

Klub sportowy Buk Rudy stara się wspierać rodzinę. Przed festynem odbył się turniej gier komputerowych, z którego dochód również przekazano Kewinowi. Ponadto na leczenie i rehabilitację nastolatka zostaną przekazane środki, które klub pozyska z 1 procenta. Na tym jednak nie koniec. Pod koniec roku odbędzie się charytatywny turniej mikołajkowy. Ponadto już 4 czerwca w Gliwicach na osiedlu Sikornik odbędzie się kolejna impreza wspierająca Kewina. Jej głównym organizatorem jest wolontariusz Leszek Głąb z Rybnika. W przedsięwzięcie również zaangażowany jest klub Buk Rudy, który wspiera inicjatora.

Kewin Kaczmarek

Kewin Kaczmarek ma 16 lat. Jego pasją jest piłka nożna. Od grudnia 2016 roku walczy z nowotworem kości piszczelowej. Przebywa w warszawskiej klinice, gdzie wspiera go mama. Rodzina potrzebuje wsparcia finansowego. Z pomocą przyszedł klub Buk Rudy, którego nastolatek jest zawodnikiem. – Kewin z klubem sportowym Buk Rudy związany jest od najmłodszych lat. Zaczynał w grupie trampkarzy. Zanim zachorował trenował w grupie juniorów – mówi Piotr Chroboczek, prezes LKS Buk Rudy. 

Kewin Kaczmarek 1 maja świętował 16 urodziny. Obecnie przebywa w jednej z warszawskich klinik, gdzie czeka na kolejną operację. – Kewin skarżył się na ból nogi. Badania wykazały, że cierpi na nowotwór złośliwy kości piszczelowej. Choroba bardzo szybko postępowała. Przeszedł już jedną operację. Do końca roku 2017 ma przyjmować chemię. Wkrótce ma się odbyć kolejna operacja. Rodzina potrzebuje wsparcia, dlatego bardzo dziękuję wszystkim, którzy wspierają nasze inicjatywy – mówi Piotr Chroboczek, prezes LKS Buk Rudy.

Nastolatka można również wesprzeć, przekazując dowolną darowiznę na konto Fundacji Spełnionych Marzeń: 29 1050 1025 1000 0022 7611 6304 z dopiskiem „Dla Kewina Kaczmarka”.

Fot. Iwona Naworska

Krystyna Stanik