Wodzisław: Remont Urzędu Miasta postępuje

1
144
Wodzisław: Remont budynku Urzędu Miasta

Część zaplanowanych prac remontowych dobiegła już końca a wnętrza budynku głównego nabrały zabytkowego charakteru.

Przebudowa dobiegła końca m.in. na pierwszym piętrze budynku głównego. Tutaj szczególną uwagę przykuwają odsłonięte na korytarzach piękne, ceglane sklepienia. Przebudowana i powiększona została też sala sesji rady miasta. Dodatkowo pomieszczenie to zostało wyposażone w nowoczesny sprzęt audiowizualny, który usprawnić ma pracę radnych. Z myślą o osobach niepełnosprawnych, w budynku znalazło się również miejsce na przeszkloną windę (dobudowanie klatki schodowej z windą planowane jest również w budynku 4a, gdzie obecnie trwa renowacja elewacji).

Choć prace modernizacyjne w głównym budynku wodzisławskiego magistratu jeszcze trwają, urzędują w nim już prezydent miasta i jego zastępcy, których sekretariaty w pierwszym etapie remontu znajdowały się w budynku 4b.

Koszt prac prowadzonych w budynku głównym 4 i budynku 4a to w sumie ok. 2 mln złotych. W poprzednich latach główny budynek magistratu przeszedł również rewitalizację na zewnątrz. Trwający remont zakończyć ma się jesienią bieżącego roku.

/k/
Fot. UM Wodzisław Śl.