XVII Eko-Wystawa w Pietrowicach Wielkich już w najbliższy weekend

2
1587

Eko-Wystawa „Ogród, systemy grzewcze, wnętrza” odbędzie się 13 i 14 maja na terenie Centrum Społeczno-Kulturalnego w Pietrowicach Wielkich.

Tegoroczna wystawa to już 17. edycja tej imprezy. Po raz pierwszy targi odbyły się w kwietniu 2000 roku z inicjatywy przewodniczącego rady gminy – Henryka Marcinka, który nie mógł pozostać obojętny na powracający w rozmowach z mieszkańcami temat ekologicznych źródeł ciepła.

Obecnie impreza na stałe zapisała się w kalendarzu najważniejszych i największych wydarzeń ekologicznych regionu. Co roku wystawę odwiedza około 30 tysięcy odwiedzających, a przyjazne dla środowiska rozwiązania grzewcze prezentuje około 200 firm. O randze wydarzenia poświadcza także fakt, że od lat w organizację Eko-Wystawy włącza się także Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. – Z dużą satysfakcją obserwuję, jak co roku Eko-Wystawa w Pietrowicach Wielkich, organizowana siłami lokalnych działaczy i pasjonatów przeradza się w dużą, profesjonalną prezentację na stałe wpisującą się w kalendarz ważnych wydarzeń proekologicznych w naszym regionie – mówi była prezes WFOŚiGW w Katowicach, obecnie poseł na sejm RP Gabriela Lenartowicz.

W roku, w którym dużo mówi się o przeciwdziałaniu smogowi i niskiej emisji, tematyki tej nie może zabraknąć podczas tegorocznej edycji wystawy. Konferencja rozpoczynająca wydarzenie będzie poświęcona odnawialnym źródłom energii. – Chcemy namawiać na odnawialne źródła energii, czyli fotowoltaikę, pompy ciepła, ponieważ ten rodzaj instalacji grzewczych na terenach wiejskich spełniałby swoją rolę – tłumaczy wójt Pietrowic Wielkich, Andrzej Wawrzynek.

Eko-Wystawa to jednak nie tylko wystawcy i konferencja. Nie zabraknie także występów artystycznych. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Golec uOrkiestra.

Program XVII Eko-Wystawy

SOBOTA – 13.05.2017r.

9:30 Rozpoczęcie konferencji
10:00 Otwarcie pawilonów wystawowych
12:00 Oficjalna inauguracja wystawy
13:00 Przeglądy zespołów szkolnych – I cześć
15:00 Prezentacja wystawców
16:00 Słoneczna Biesiada Pietrowicka
– Bernadeta Kowalska i Przyjaciele
– Zespół De Silvers
– Zespół JINKS
– Kwaśnica Bawarian Show
całość poprowadzi Tomek Coral

NIEDZIELA – 14.05.2017r.

10:00 Otwarcie pawilonów wystawowych
11:00 Prezentacja wystawców
12:00 „Przeglądy zespołów szkolnych – II cześć
14:00 Wręczenie nagród laureatom konkursu ekologicznego
14:30 Program dla dzieci CORALOWE MINIMINKI
15:30 Wręczenie statuetek dla wystawców
16:00 Blok kabaretowy z udziałem Krzysztofa Respodek
17:00 Śląska Biesiada z Radiem Vanessa – prowadzi Piotr Scholz
18:00 Koncert Paweł Gołecki z zespołem
19:00 Występ zespołu Claudia i Kasia Chwołka
20:15 Gwiazda Wieczoru – Golec uOrkies

raciborz.com.pl Gazeta Informator

/mh/

fot.: archiwum portalu