Opolski Ekspres Dęty zawita do Kędzierzyna-Koźla

1
147
opolski ekspres dety kedzierzyn-kozle raciborz

W maju odbędzie się ósma edycja Opolskiego Ekspresu Dętego. Orkiestra zagra na stacjach w Opolu, Gogolinie, Zdzieszowicach, Kędzierzynie-Koźlu i Raciborzu.

W maju odbędzie się ósma edycja Opolskiego Ekspresu Dętego. Orkiestra zagra na stacjach w Opolu, Gogolinie, Zdzieszowicach, Kędzierzynie-Koźlu i Raciborzu.

20 maja po raz ósmy odbędzie się przejazd Opolskiego Ekspresu Dętego. Impreza organizowana jest przez Przemysława Ślusarczyka, opolskiego kompozytora, dyrygenta i animatora kultury. W całej swojej historii pociąg z muzykami na pokładzie pokonał już ponad 1000 km, dając koncerty na ponad 30 stacjach.

Pociąg wyruszy o godz. 10:00 z Opola Głównego. Zespół złożony z muzyków Orkiestry Politechniki Opolskiej, Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu i Grudzickiej Orkiestry Dętej da koncerty w Gogolinie, Zdzieszowicach i Raciborzu, a w drodze powrotnej w Kędzierzynie-Koźlu. Przejazd będzie realizowany trzyczłonową wersją nowoczesnego składu Newag Impuls.

Bezpłatne bilety na przejazd orkiestrowym pociągiem można uzyskać u patronów medialnych wydarzenia. Ich lista znajduje się na stronie www.kolejnaorkiestre.art.pl.

Rozkład jazdy:
– Opole Główne – koncert przed odjazdem ekspresu na peronie I, wyjazd o godz. 10:00
– Gogolin 10:25 (postój 20 min. i prezentacja muzyczna)
– Zdzieszowice 10:57 (postój 20 min. i prezentacja muzyczna)
– Kędzierzyn-Koźle 11:32 (postój 1 min.)
– Racibórz 12:09 (postój 120 min. i prezentacja muzyczna, członkowie orkiestry zwiedzą również miasto)

– Racibórz 14:09 (wyjazd)
– Kędzierzyn-Koźle 14:37 (postój 25 min. i prezentacja muzyczna)
– Zdzieszowice 15:18 (postój 2 min.)
– Gogolin 15:33 (postój 2 min.)
– Opole Główne 15:59 (zakończenie trasy)

oprac. /kp/