Czas i miejsce. Wystawa FOTON-u w raciborskiej bibliotece

0
108
czas i miejsce wystawa foton galeria gawra

W piątek swoje prace pokażą członkowie Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej FOTON.

5 maja o godz. 17:00 w Galerii Gawra w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 w Raciborzu odbędzie się wernisaż wystawy członków Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej FOTON, inspirowanej klasyczną formą książki.

„Pisząc światłem”, autorzy fotografii próbują ująć w kadrze ulotność chwili, ślad przeszłości, osobiste refleksje i towarzyszące procesowi obserwacji zdumienie. Tworząc w czasach wszechobecnej wirtualnej rzeczywistości, odnoszą się z szacunkiem do słowa pisanego. Obrazem fotograficznym dowodzą prawdy zawartej w książce „Światło obrazu – uwagi o fotografii” Rolanda Barthesa: „To, co Fotografia powiela w nieskończoność, miało miejsce tylko jeden raz; powtarza więc mechanicznie to, co już nigdy nie będzie się mogło egzystencjalnie powtórzyć”. Wernisażowi będzie towarzyszyła dyskusja na temat formy prezentowanych prac oraz prezentacja filmu „Czas i miejsce”.

Spotkanie odbędzie się w ramach rozpoczynającego się właśnie Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”.

oprac. /kp/