Racibórz: Koncert Sambor na Końcu Świata

60
115
Racibórz, Koniec Świata: Koncert Sumbor, Bukowicz

Podczas koncertu, zespół Sambor zaprezentuje materiał z najnowszego albumu „Umbra”. Jako support wystąpi projekt Bukowicz.

Koncert muzyki elektronicznej na Przystanku Kulturalnym „Koniec Świata” odbędzie się 13 maja. Dla fanów elektronicznej alternatywy zagra Sambor, który tworzą Sambor Kostrzewa, Adam Cyzio i Krzysztof Kuźnik.

Zespół wydał doskonale przyjęte przez dziennikarzy i fanów albumy: „Yesterday Is Unknown” (2012) oraz „Bruksizm” (2015). Rok 2017 muzycy rozpoczęli premierą albumu „Umbra”, na której znalazło się siedem utworów inspirowanych estetyką retrofuture, łączących w sobie klasyczny songwriting z elektronicznymi brzmieniami złotej ery syntezatorów.

Pierwszym singlem promującym „Umbrę” jest „Pożar”:

Koncert Sambor supportować będzie Bukowicz – projekt powstały w efekcie kilku bezrobotnych tygodni, które Jakub Buczek spędził w domowym studio, robiąc kilka rzeczy po raz pierwszy w życiu, bez zważania na szybko przemijające mody. Jego gorzkie i tęskne słowa, wespół z powolną gitarowo-syntetyczną muzyką, przywodzą na myśl dokonania klasyków shoegaze’u i noworomantycznego rocka, takich jak Slowdive, The Cure czy Joy Division. Aktualny skład koncertowy zespołu to: Jakub Buczek (wokal, gitary), Aneta Maciaszczyk (klawisze, bit), i Konrad Nikiel (gitary).

Początek koncertu na Końcu Świata zaplanowano na godz. 20:00. Bilety do nabycia się w cenie 20 zł w przedsprzedaży i 25 zł w dniu koncertu.

publ. /k/