Herbatka Pana Radka: „Notatki z Podróży” Damiana Pietrka

4
100
damian pietrek przystanek kulturalny koniec swiata raciborz

Na Końcu Świata odbędzie się finisaż wystawy Damiana Pietrka „Notatki z Podróży” i spotkanie z autorem.

W najbliższy, 27 kwietnia, o godz. 18:00 na raciborskim Przystanku Kulturalnym Koniec Świata odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Herbatka Pana Radka. Tym razem oprócz slajdowisk podróżniczych będzie można wziąć udział w finisażu wystawy Damiana Pietrka „Notatki z Podróży” i spotkaniu z autorem.

Na wystawie „Notatki z podróży” w galerii Za Szafą prezentowane są fragmenty serii związanej z podróżowaniem: „Widokówki z podróży”, „Moja droga do szkoły”, „Poszukiwanie utraconej (?) tożsamości”. Całość dopełnia cykl „Szkiców z podróży”. Obszerniej prezentowana seria „Widokówki z podróży” jest zapisem bliskich autorowi miejsc lub tych związanych ze szczególnymi przeżyciami. Wykonana w technice akwareli połączonej z rysunkiem tuszem.

Damian Pietrek urodził się w 1975 roku. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Opolu. W latach 1995–2000 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Filii w Katowicach. Silnie związany z rodzinną Górą Św. Anny, gdzie corocznie, nieprzerwanie od 2006 roku, organizuje międzynarodowe plenery malarskie. Od 2005 roku pracuje w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, obecnie w stopniu doktora habilitowanego. W roku 2007 otrzymał stypendium Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. W roku 2010 był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest autorem 42 wystaw indywidualnych,brał udział w ponad stu wystawach zbiorowych. W ciągu ostatni pięciu lat jego prace można było oglądać nie tylko w Polsce, ale również w galeriach w Niemczech i Austrii.

oprac. /kp/