Spotkanie z historykiem i dziennikarzem Wojciechem Kempą

7
521
Wojciech Kempa

25 kwietnia o godz. 18.00 w Raciborzu odbędzie się spotkanie z historykiem i dziennikarzem Wojciechem Kempą o Armii Krajowej na Górnym Śląsku.

25 kwietnia o godz. 18.00 w Raciborzu odbędzie się spotkanie z historykiem i dziennikarzem Wojciechem Kempą o Armii Krajowej na Górnym Śląsku. Wojciech Kempa jest autorem trzytomowej monografii o Armii Krajowej – Okręg Śląski. – Jego opracowanie bez wątpienia jest fundamentalnym krokiem w kierunku ukazania prawdy na temat AK na Śląsku, tym bardziej, że temat konspiracji wojskowej na Górnym Śląsku był przez wiele lat na marginesie dyskursu publicznego, przez co narosło wokół niego wiele mitów, a nawet kłamstw. Zachęcamy więc państwa do uczestnictwa w tym spotkaniu, które organizuje Ruch Narodowy Okręg Rybnicki wespół z Klubem Gazety Polskiej w Raciborzu. Wykład będzie miał miejsce na ul. Warszawskiej 29 o godz. 18.00 – zaprasza Jacek Lanuszny, prezes Ruchu Narodowego Region Śląski.

Wojciech Kempa

Wojciech Kempa
Kempa jest autorem szeregu publikacji historycznych w większości dotyczących Powstań Śląskich oraz Armii Krajowej.

Wojciech Kempa – historyk, pisarz, dziennikarz, urodził się 29 marca 1966 r. w Siemianowicach Śląskich i tam mieszka. Jest absolwentem historii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Po studiach początkowo pracował w charakterze dziennikarza, po czym zajął się własnym biznesem. W 2000 roku powrócił do pracy dziennikarskiej, zatrudniając się w redakcji tygodnika „Goniec Górnośląski”. Przez trzynaście lat pracował w Urzędzie Miasta Siemianowice Śląskie, gdzie w latach 2012-2015 pełnił funkcję kierownika Referatu Promocji, będąc równocześnie redaktorem naczelnym gazety samorządowej „Nowe Siemianowice” oraz portalu, który początkowo nosił nazwę „Reporterskim Okiem”, a następnie „Puls Miasta”. Obecnie jest stałym współpracownikiem miesięcznika „Kurier Wnet” oraz zastępcą redaktora naczelnego portalu „Śląsk i Polska”. Kempa jest autorem szeregu publikacji historycznych w większości dotyczących Powstań Śląskich oraz Armii Krajowej. Wśród nich są pozycje książkowe: „Na przedpolu Warszawy” (2007), „Śląscy Czwartacy” (2010), „Śladami bolesnej przeszłości. Śląskie tropy w KL Auschwitz” (2011, jako współautor), pierwsze trzy tomy opracowania „Okręg Śląski Armii Krajowej” (2016). Jest także współautorem cyklu filmów biograficznych „Siemianowiccy Dowódcy”, który składa się z czterech 30-minutowych filmów: „Podpułkownik Tadeusz Majcherczyk – Zdan”, „Pułkownik Jan Emil Stanek” , „Porucznik Walenty Fojkis”, „Podporucznik Karol Gajdzik”. Redaktor portalu i czasopisma „Magna Polonia”.

Wojciech Kempa

oprac. /j/