WCK: Filmowa Majówka w Pegazie

244
88
Wodzisław, WCK: Filmowa Majówka w Kinie Pegaz

W długi weekend, przypadający na przełomie kwietnia i maja, w kinowym repertuarze nie zabraknie propozycji dla dużych i małych widzów.

W specjalnie przygotowanym repertuarze Kina Pegaz znalazły się filmy dla najmłodszych, oskarowy hit dla koneserów, jak i film drogi w ramach cyklu filmów religijnych.

30 kwietnia oraz 1 i 3 maja, o godz. 15:00, wyświetlony zostanie szwajcarski film dla dzieci „Alpejska przygoda”, w reżyserii Xaviera Kollera. Jest to rodzinna opowieść o sile miłości i przyjaźni, rozgrywająca się w przepięknej scenerii – u podnóża Alp Szwajcarskich. Bilety na film familijny do nabycia będą w cenie 5 zł.

W te same dni, ale o godz. 17:00, w ramach cyklu filmów religijnych wyświetlony zostanie z kolei film „Ślady stóp” – dokument opowiadający o najsłynniejszej trasie pielgrzymkowej do Santiago de Compostela. Rozegrany w fascynujących, hiszpańskich krajobrazach film to kino drogi, inne niż wszystko do tej pory – elektryzujące, klimatyczne, wciągające widzów w fizyczną i duchową przygodę. Wejściówka na projekcję to koszt 10 zł.

29, 30 kwietnia oraz 1 i 3 maja, o godz. 19:00, Kino Pegaz zaprasza na projekcję oskarowego hitu „Moonlight”. Obraz ten to poruszająca kronika życia młodego Afroamerykanina. Film stanowi zarazem ponadczasową opowieść o poszukiwaniu swego miejsca w świecie, jak i głęboko osobiste, poetyckie studium tożsamości, rasy, dojrzewania, męskości, rodziny, przyjaźni i miłości. Niezwykle empatyczna wizja Barry’ego Jenkinsa dotyka uniwersalnych prawd i momentów, które kształtują nasze życie i czynią nas tym, kim jesteśmy. Bilety na film dostępne będą w cenie 10 zł.

Z kolei 2 maja, w ramach Wtorkowego Kina Konesera, wyświetlony zostanie „Honorowy obywatel” – komedia opowiadająca historię pisarza, laureata Nagrody Nobla, który jedzie po kilkudziesięciu latach do miasteczka, z którego pochodzi i które jest źródłem jego inspiracji. W swojej rodzinnej miejscowości odebrać ma on medal Zasłużonego Obywatela Miasta… Początek projekcji filmu w Kinie Pegaz zaplanowano na godz. 20:15. Bilety do nabycia będą w cenie 10 zł.

Wejściówki na seanse można również rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK.

publ. /k/