Kozielska „Żegluga” odniosła ogólnopolski sukces

163
134

Michał Wanot zdobył pierwsze miejsce w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Żegludze i Drogach Wodnych. Pozostałych dwóch reprezentantów Żeglugi zdobyło wyróżnienia.

II Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Żegludze i Drogach Wodnych w Bydgoszczy przyciągnęła ponad 40 uczestników ze szkół średnich o profilach: żegluga morska, śródlądowa, hydrotechnika i melioracje. Na olimpiadzie nie mogło zabraknąć reprezentantów Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie–Koźlu.
Michał Wanot, Aleksandra Grabowska oraz Kacper Wtykło reprezentowali nasz powiat.
W pierwszym etapie odpowiadali pisemnie na 24 pytania z zakresu wiedzy o żegludze śródlądowej i morskiej. Cała trójka zakwalifikowała się również do drugiego etapu (do którego weszło 10 najlepszych uczestników).
– W drugim etapie finaliści losowali po trzy pytania i odpowiadali na nie w formie ustnej przed sześcioosobową komisją pod przewodnictwem prof. dr hab. Zygmunta Babińskiego z katedry rewitalizacji dróg wodnych UKW w Bydgoszczy – relacjonuje Waldemar Wczasek z ZSŻŚ.
Po niezwykle zaciętej rywalizacji finał okazał się być bardzo pomyślny dla uczniów z Kędzierzyna-Koźla. Michał Wanot zdobył pierwsze miejsce i tym osiągnięciem przypieczętował ogólnopolskie zwycięstwo kozielskiej szkoły. Aleksandra Grabowska i Kacper Wtykło ukończyli olimpiadę w wyróżnieniem. Nagrody wręczył naszym finalistom Marszałek Województwa Kujawsko–Pomorskiego.

MN
fot. Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu