Toastmasters IG Wodzisław: Umiejętności, których nie zdobędziesz w szkole

4
190
Toastmasters IG - klub w Wodzisławiu Śląskim.

Naucz się mówić i słuchać, panować nad głosem, ciałem i emocjami, śmiało stawiać i skutecznie osiągać cele, które do niedawna były tylko marzeniami.

Wyobraź sobie…

Ona.
Najpiękniejsza w całej szkole.
Niektórzy mówią, że w całym mieście.
Ty uważasz, że w całym świecie.
I ta właśnie Ona staje za tobą w kolejce na poczcie. Rzeczywiście pachnie porzeczką i gruszką… Jeszcze 3 miesiące temu zaczerwieniłbyś się i tylko rzucał ukradkowe spojrzenia. Udawał, że wcale jej nie widzisz.
Ale teraz, po prostu odwracasz się z promiennym uśmiechem, wyciągasz dłoń i przedstawiasz się. Szybko nawiązujecie świetny kontakt, bo przecież wiesz, jak sprawić, aby rozmówca czuł się dobrze w twoim towarzystwie.
Do okienka podchodzisz wiedząc, że dzisiejszy wieczór w kinie spędzisz w towarzystwie świetnej dziewczyny. I będzie pachniało porzeczką i gruszką.

Albo wyobraź sobie…

On.
Podobno żywi się krwią młodych handlowców, którzy próbują zachęcić go do współpracy ze swoją firmą. Handlowców takich jak ty, stawiających swoje pierwsze, nieśmiałe kroki w tej wyjątkowo trudnej branży. Legenda mówi, że żył kiedyś w Wodzisławiu pewien Key Account Manager, który sprzedał mu kilka komputerów. Podobno tabloidy pisały o tym w działach „niesprawdzone ciekawostki”.
Nie miałeś nic przeciwko temu, by pojechać na spotkanie zamiast szefa. Dlaczego miałbyś mieć? Przecież regularnie, co dwa tygodnie spędzasz kilka godzin wśród ludzi, którzy odnieśli sukces. Słuchasz ich, obserwujesz a nawet oceniasz i wtedy to oni słuchają ciebie. Nauczyłeś się, jak trzeba rozmawiać o biznesie i teraz nawet nie przyjdzie ci do głowy, że mógłbyś się stresować.
Wchodzisz do jaskini lwa, przedstawiasz się, zadajesz pytanie, z którego przebija szczere zainteresowanie osiągnięciami twojego rozmówcy. Dokładnie tak, jak się nauczyłeś.
Dwie godziny później wychodzisz z zamówieniem na kwotę, którą niełatwo wypowiedzieć na jednym wydechu.

A może, wiesz co? Spróbuj tego:

Oni.
Sala gimnastyczna. Ostra woń pasty do podłóg niezbyt skutecznie maskuje zapach potu. Wszyscy odświętnie ubrani. Nastroje jednak wcale nieświąteczne. Stres. Niepewność. Obawa. Znasz inne emocje kojarzące się z egzaminem?
Podobno pierwsze oceny już są. Szóstka. Weszło już sześć osób i suma ich ocen to sześć.
Ktoś szarpie cię za ramię. Twoja kolej. Rozszerzone źrenice kolegów i koleżanek patrzących na ciebie z tragicznym współczuciem. Teraz ty, twoja kolej, jesteś następna.
Ściągasz z uszu słuchawki. Dość relaksu na dzisiaj. Trzeba iść i zdać ten egzamin. Dokładnie tak, jak to tyle razy już przećwiczyłaś w piątkowe wieczory. Analiza pytania, rzeczowa ocena własnej wiedzy, umiejętne zamaskowanie drobnych braków. Egzaminatorzy pomagają nawet o tym nie wiedząc. Ich mowa ciała prowadzi cię bezpiecznym nurtem i pomaga omijać ryzykowne miejsca.
A ty wiesz, jak kierować swoim ciałem, by mówiło: „wiem, jestem pewna siebie, opanowałam cały materiał, nawet jeśli nie pamiętam wszystkiego, to są to tylko nieistotne kwestie.” Nie pozwolili ci dokończyć:
– Dziękujemy, bardzo ciekawa i rzeczowa wypowiedź.
Byłaś siódma. Łączna suma ocen wzrosła do dwunastu.

To tylko kilka z wielu historii, rozwiązanych problemów, ciekawych opowieści. Toastmasterzy – mistrzowie improwizacji, którzy zawsze znajdą się w każdej sytuacji. Ich zdolności nie są wrodzone. To nie żaden talent, tylko efekt nauki, treningu, praktyki. Pierwsze efekty widać już po miesiącu. Ciekawe znajomości zawiera się już na pierwszym spotkaniu. Ambitni  ludzie i ich nieustanny rozwój. Możesz stać się częścią tego niesamowitego zjawiska, które od prawie 100 lat rozprzestrzenia się po całym świecie. Opracowane metody zebrane w podręczniku pomogły w dotarciu na szczyt doradcom prezydentów, aktorom i słynnym mówcom. Dzisiaj ich śladem idą już setki tysięcy osób zrzeszonych w 16 000 Klubów w 142 krajach. Jeden z tych Klubów jest wyjątkowy, bo działa w Wodzisławiu. Spotykamy się co 2 tygodnie w Ekonomiku. Uczymy się mówić i słuchać. Oceniamy innych i jesteśmy oceniani. Usuwamy z naszego życia stres i niepewność a z naszych wypowiedzi jąkanie i paramowę. Robimy w ten sposób miejsce na pewność siebie, odwagę i skuteczność. Dowiadujemy się, jak panować nad głosem, ciałem i emocjami. Wszystko po to, by stać się kompetentnymi mówcami i skutecznymi przywódcami. Po to, by śmiało stawiać i skutecznie osiągać cele, które do niedawna były tylko marzeniami. Dołącz do nas i zajmij się realizacją własnych planów. Toastmasters IG Wodzisław – znajdź nas na Facebooku, skontaktuj się z nami, przyjdź bezpłatnie na kolejne spotkanie.

Toastmasters Wodzisław Śląski
Inf. nadesłana