Jarmark kwiatów, żywności ekologicznej i rękodzieła

3
120
Jarmark kwiatów Racibórz

22 kwietnia na Zamku Piastowskim odbędzie się V Zamkowy Jarmark Kwiatów, Żywności Ekologicznej i Rękodzieła.

Handel będzie trwał cały dzień na dziedzińcu, a poza straganami znajdą się na nim stoiska gastronomiczne. Do udziału w jarmarku zamek zaprasza sprzedawców kwiatów, sadzonek i ciekawych artykułów ogrodniczych, a także producentów zdrowej eko-żywności, rzemieślników i rękodzielników. Zgłaszać się mogą również sprzedawcy staroci i antyków. Zgłoszenia z kartą uczestnictwa, która dostępna jest na stronie zamekpiastowski.pl, należy wysyłać na adres [email protected]

Jarmark kwiatów Zamek Racibórz

Tego dnia w godz. 12:00-15:00 wszystkie chętne dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w warsztatach układania kwiatów, które poprowadzi II Wicemistrz Regionu Śląsko-Opolskiego Tomasz Paszczyński z Raciborza. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w zajęciach w towarzystwie rodziców lub opiekunów. Koszt udziału to 6,50 zł od osoby, a zgłoszenia przyjmowane będą do 16 kwietnia. Kartę zgłoszenia uczestnictwa należy pobrać ze strony zamku.

W godz. od 13:00 do 17:00 na scenie plenerowej będzie dużo tańców, muzyki i spora dawka humoru. Jedną z gwiazd będzie Bartnicky Band. Na czele zespołu stoi skrzypek i wokalista Bogdan Bartnicki, urodzony na Zaolziu w czeskich Beskidach. Członkowie zespołu to ludzie kochający i grający różne gatunki muzyki, których połączyła chęć stworzenia czegoś nowego i oryginalnego. W efekcie powstała muzyka zawierająca w sobie góralski pazur, rockową gitarę, nowoczesne klawisze i wiele innych folkowych klasycznych instrumentów i brzmień. Zespół podczas koncertów wykonuje nowy autorski repertuar, jak również utwory ludowe pochodzące z Beskidów i nie tylko, we własnych aranżacjach.

Ponadto od 10:00 do 16:00 będzie można zwiedzać zamek i kaplicę indywidualnie dzięki wsparciu zamkowych wolontariuszy. Wejście po wykupieniu biletu wstępu w Punkcie Informacji Turystycznej na parterze w budynku bramnym.

oprac. /kp/