W maju II Wodzisławski Festiwal Kuglarzy

2
245
II Wodzisławski Festiwal Kuglarzy

Warsztaty kuglarskie, pokazy highline, „Festiwal Kolorów” i widowiskowy konkurs „Wodzisławski Sztukmistrz” – sprawdź, co jeszcze w programie drugiej edycji festiwalu.

II Wodzisławski Festiwal Kuglarzy odbywać się będzie w dniach 26, 27 i 28 maja. Impreza rozpocznie się na wodzisławskim Rynku, gdzie od godz. 15:00 odbywać się będą pokazy highline, warsztaty slackline dla amatorów, pokazy szczudlarzy i baniek mydlanych w rozmiarze XXL a po zmroku – zobaczyć można będzie prawdziwą eksplozję ognia.

27 maja, od godz. 17:00, w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” odbywać się będzie „Wodzisławski Sztukmistrz”, czyli konkurs prezentacji sztuki ulicznej, performatywnej, który dopuszcza wszelkie formy kuglarstwa, różne rodzaje żonglerki współczesnej i dawnej, sztukę cyrkową, klaunadę i pochodne – do przedsięwzięć parateatralnych włącznie (sztuki z udziałem zwierząt będą wyłączone z konkursu). Uczestnikiem konkursu mogą być osoby indywidualne lub zorganizowane grupy. Artyści powalczą o nagrodę Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego w wysokości 3000 zł.

Trzeciego dnia imprezy, na Trzech Wzgórzach zaprezentują się zwycięzcy konkursu oraz zaproszona gwiazda festiwalu, a na finał przewidziano przedstawienie Manufaktury Artystycznej Pi-art. Tego dnia dodatkową atrakcją będzie też barwny „Festiwal Kolorów”.

Podczas występów ulicznych, dla artystów najważniejsza jest interakcja z publicznością i to reakcja widzów jest dla nich największą nagrodą. Jeśli więc będzie wam się podobało to, co zaprezentują kuglarze, pamiętajcie o wrzuceniu kilku groszy do kapelusza i podzieleniu się swoim uśmiechem.

II Wodzisławski Festiwal Kuglarzy organizuje Stowarzyszenie Nasz Wodzisław, dzięki wsparciu Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Partnerami Festiwalu są Stowarzyszenie Grupa Inicjatyw Twórczych GIT, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Centrum”, Firemed, Plac Zabaw Zoolandia.

Finansowo i rzeczowo wydarzenie wspierają również Pilsner Pub, Domaro Sp. z o.o., Wiejska Chata, Fanaberia, Restauracja Pod Arkadami, Jeeger Pub, Agencja PZU Sylwester Cempel, Textil Market.

Patronat medialny: Gazeta Informator, raciborz.com.pl

/k/