I Festiwal Praw Człowieka w Kędzierzynie-Koźlu

3
329
Festiwal Praw Człowieka Kędzierzyn-Koźle

26 kwietnia o godz. 10:00 w MOK Chemik rozpocznie się Gala I Festiwalu Praw Człowieka. W projekcie biorą udział placówki powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. 

I Festiwal Praw Człowieka jest projektem, do którego zaproszone zostały placówki oświatowe powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Jego celem jest promocja szeroko rozumianych praw człowieka oraz edukacja w przedszkolach, szkołach oraz w środowisku lokalnym.

I Festiwal Praw Człowieka został objęty patronatem przez Starostę Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Rzecznika Praw Dziecka. Do współpracy w ramach I Festiwalu z II LO im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu przystąpiło 15 placówek oświatowych z całego powiatu, a wśród nich:

– Publiczne Przedszkole nr 24,
– Publiczne Przedszkole Nr 21,
– Publiczne Przedszkole nr 5,
– Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1,
– Zespół Szkół Miejskich nr 2,
– Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6,
– Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9,
– Zespół Szkół Miejskich nr 1, Gimnazjum Nr 5,
– Publiczna Szkołą Podstawowa nr 12,
– Publiczne Gimnazjum nr 3,
– Publiczne Gimnazjum nr 4,
– I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza,
– Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących,
– Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej,
– Zespół Szkół nr 1.

Projekt wspierany jest również przez Okręgową Radę Adwokacką w Opolu, Amnesty International Polska, Fundację Wiedzieć Więcej oraz Publiczną Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Kędzierzynie-Koźlu. Do 16 kwietnia zainteresowani uczniowie przygotowują wybrane przez siebie działanie: pantomimę, spot reklamowy, plakat lub rysunek [ostatnie zadanie dotyczy głównie przedszkoli i szkół podstawowych]. 19 kwietnia nauczyciele – opiekunowie i przedstawiciele współpracujących instytucji oraz organizacji ocenią przygotowane zadania.
– 26 kwietnia o godz. 10.00 w MOK Chemik odbędzie się Gala I Festiwalu Praw Człowieka, na której przedstawimy najlepsze działania i rozdamy upominki. Naszymi gośćmi na Gali będą władze Miasta i Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego, Pełnomocnik Rzecznika Praw Obywatelskich, przedstawiciele współpracujących instytucji oraz dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie placówek, które przystąpiły do udziału w I Festiwalu Praw Człowieka – zachęca do udziału II LO.

oprac. /j/