Pływacy kędzierzyńskiego MMKS-u zdobyli brąz

2
115

Kędzierzyńscy pływacy zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej w pierwszej rundzie międzywojewódzkich drużynowych mistrzostw młodzików 12-letnich w pływaniu.

W zawodach wzięło udział 145 zawodników z 19 klubów z województwa opolskiego i śląskiego. Najlepszym zawodnikiem Miejskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego był Kamil Gohla, który wywalczył w sumie cztery medale. Do trzech brązowych krążków na dystansach 100 i 200 m stylem klasycznym oraz 200 m stylem zmiennym dołożył srebro na dystansie 400 m stylem dowolnym. Srebrny medal zdobył także Kamil Kania na dystansie 200 m stylem grzbietowym.
Bardzo dobrze zaprezentowały się także sztafety, które dwukrotnie zajęły czwarte miejsce w konkurencjach: 4×50 m stylem zmiennym oraz 4×50 m stylem dowolnym.
Reprezentacja kędzierzyńskiego MMKS-u w składzie: Kamil Gohla, Kamil Kania, Michał Barnuś, Maciej Leszczyński, Jan Bartoszek, Wiktoria Celi, India Kołtun, Barbara Mazurkiewicz, Barbara Sitkiewicz, Aleksandra Smyczek i Weronika Wojciechowska wystartuje również w drugiej rundzie mistrzostw Polski dwunastolatków, która zostanie rozegrana 17 i 18 czerwca w Kędzierzynie-Koźlu.

MN
fot. UM Kędzierzyn-Koźle