303
425
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Biełogorje Biełgorod 1:3

Mistrzowie Polski po raz drugi musieli uznać wyższość Biełogorje Biełgorod.

W środę siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle rozegrali mecz rewanżowy I fazy play-off Ligi Mistrzów z Biełogorje Biełgorod. W pierwszym spotkaniu przegrali 1:3. Aby awansować dalej, musieli pokonać Rosjan 3:0 lub 3:1.

ZAKSA bardzo dobrze rozpoczęła pojedynek. Prowadziła 7:3, jednak przyjezdni zdołali doprowadzić do remisu 9:9. Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie w pierwszym secie lepsze okazało się Biełogorje. To zmotywowało drużynę Ferdinando de Giorgiego, która już na początku wypracowała sobie przewagę kilku punktów i utrzymała ją do końca, wygrywając 25:20. Początek kolejnej partii był znów udany dla ZAKSY. Prowadziła 5:2, jednak przyjezdnym udało się dogonić wynik. Później znów górą byli gospodarze, prowadzili 16:13, lecz od tego momentu Biełogorje grało coraz lepiej i po dramatycznej końcówce wygrało 26:24, awansując tym samym do dalszej fazy rozgrywek. W czwartym secie Rosjanie, mimo dobrego początku ZAKSY, zwyciężyli 25:21.

W drugiej rundzie Biełogorje Biełgorod zmierzy się z Zenitem Kazań.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Biełogorje Biełgorod 1:3 (22:25, 25:20, 24:26, 21:25)

ZAKSA: Mateusz Bieniek, Rafał Buszek, Sam Deroo, Dawid Konarski, Benjamin Toniutti, Łukasz Wiśniewski i Paweł Zatorski (libero), Patryk Czarnowski, Kamil Semeniuk, Grzegorz Pająk, Dominik Witczak