Trwa rekordowa zbiórka karmy dla zwierzaków

2
179
UM Wodzisław: Rekordowa zbiórka karmy dla bezdomnych psów i kotów

Przez cały jubileuszowy rok miasto Wodzisław Śląski zbiera karmę dla podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt „Koty, Psy i My”.

W tym roku, miasto Wodzisław Śląski obchodzi 760-lecie swojego istnienia. Z tej okazji, wodzisławski magistrat zdecydował o zorganizowaniu zbiórki 760 kg karmy na rzecz bezdomnych zwierzaków, którymi opiekuje się Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt „Koty, Psy i My”. W akcji może wziąć udział każdy mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego – artyści, sportowcy, politycy, uczniowie i przedszkolaki wraz z nauczycielami i rodzicami, urzędnicy i osoby odwiedzające Urząd Miasta, pracownicy miejskich jednostek, członkowie wodzisławskich parafii, pracownicy firmy prywatnych, członkowie innych organizacji pozarządowych… i każdy inny zainteresowany wodzisławianin. Już w tej chwili urzędnikom udało się zebrać ponad tonę karmy! A rekordowa zbiórka wciąż trwa.

W akcję #760kgNA760lat włączyli się już m.in. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim (zebrali 160 kg karmy), Młodzieżowa Rada Uczniowska (386 kg paczek i puszek karmy), pracownicy MOPS (ponad 54 kg), Klaudia Szubert z ozwierzatkach.blox.pl (206 kg i 94 kg karmy), mali zawodnicy z Judo Kids (100 kg), przedszkolaki z PP nr 18 i 19 (ponad 65 kg) oraz bokserzy z Klubu Sportów Walki „Boxing Odra” Wodzisław Śląski (prawie 39 kg). Dodatkowo, do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miasta przyniesiono już ponad 46 kg karmy. W sumie, tylko do połowy marca wodzisławski magistrat zebrał ponad 1 150 kg pokarmu dla zwierząt! Karma na bieżąco trafia do wodzisławskiego przytuliska, a w jej dostarczaniu pomagają strażnicy miejscy.

Każda osoba, której nie jest obojętny los naszych braci mniejszych, w każdej chwili może włączyć się w akcję. Paczki i puszki z pokarmem dostarczać można do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miasta (ul. Bogumińska 4b), w godzinach pracy urzędu (pon.-śr.: 7:15-15:15, czw.: 7:15-17:15, pt.: 7:15-13:15). Organizatorzy zbiórki proszą jednak o przynoszenie wyłącznie oryginalnie zamkniętych opakowań.

Jak zapewnia wodzisławski magistrat, rekordowa zbiórka karmy trwać będzie przez cały jubileuszowy rok.

/k/