Kędzierzyn-Koźle maleje

2
135

Z końcem 2016 roku nasze miasto liczyło 57979 osób. To o 770 mieszkańców mniej niż w ubiegłym roku.

Miejski Urząd Stanu Cywilnego podzielił się wieściami. Najsmutniejsza z nich jest obserwowana przez mieszkańców już od kilku lat. Nasze miasto maleje. W Sylwestra 2016 roku w Kędzierzynie-Koźlu w ewidencji znajdowało się 57979 osób. Natomiast jedną z dobrych wiadomości jest fakt, że liczba urodzin nieznacznie wzrosła, a zgonów zanotowano wyraźnie mniej. Rozwód przeżyło jedno na trzy zawarte małżeństwa.
W 12 spośród 16 miejskich osiedli zanotowano zmniejszenie się liczby mieszkańców. Nieznacznie powiększyła się Kłodnica, Lenartowice i Cisowa. W Miejscu Kłodnickim wciąż mieszkają 343 osoby. Pozostałe osiedla przywitały mniej mieszkańców, niż pożegnały. Mimo to, nadal największym osiedlem jest Śródmieście, kolejno Pogorzelec i osiedle Piastów.
W kozielskim Urzędzie Stanu Cywilnego zarejestrowano 861 urodzeń (o 19 więcej niż w roku poprzednim) i 782 zgony (o 98 mniej niż w 2016 roku). Zawarto 298 małżeństw, a rozwiodło się 114 par. W separacje wstąpiło kolejne 29.
Większość danych liczbowych dotyczy mieszkańców miasta, natomiast w szpitalach rodziły się dzieci i umierali mieszkańcy również spoza gminy Kędzierzyn-Koźle. A mieszkańcy samego Kędzierzyna mieli również możliwość zarejestrowania swoich pociech w innych Urzędach Stanu Cywilnego.

MN