Strzelały, wykręcały ręce i dusiły… Dzień Kobiet w komendzie policji

207
540
W piątek, 3 marca, kilkadziesiąt kobiet wzięło udział w warsztatach z samoobrony oraz technik strzeleckich w Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl., które przygotowano z okazji Dnia Kobiet. Honorowy patronat nad warsztatami objęli wiceprezydent miasta Barbara Chrobok oraz pierwszy zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śl. nadkom. Magdalena Wija. – Był pot, była walka – jest satysfakcja i większe poczucie bezpieczeństwa. Kursantki nauczyły się nie tylko szybko reagować, ale też bronić się adekwatnie do ataku. Wykręcały ręce, dusiły i używały do samoobrony przedmiotów codziennego użytku – a wszystko po to, aby czuć się bezpiecznie – podkreśla Marta Pydych, rzecznik prasowy wodzisławskiej komendy.
Warsztaty prowadzili policyjni instruktorzy asp. Maciej Młodzianowskiego oraz st. sierż. Patryk Błasik. – Uczestniczki warsztatów poznały między innymi przydatne chwyty obezwładniające, sposoby obrony przed napastnikiem oraz uzyskały przydatne porady związane z odpieraniem bezpośrednich ataków. Na koniec panie miały okazję sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na profesjonalnej, laserowej strzelnicy multimedialnej używając rożnego rodzaju replik broni krótkiej oraz długiej – podkreśla Marta Pydych.
Każda uczestniczka otrzymała certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu, który wraz z kwiatami oraz słodkim upominkiem wręczał zastępca naczelnika Wydziału Prewencji podkom. Jarosław Gorzawski w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śl.
Fot. KPP Wodzisław  Śl.
/j/