Droga z Kędzierzyna do Cisowej zostanie wyremontowana jeszcze w tym roku

1
174
kędzierzyn koźle
Kompleksowa przebudowa drogi biegnącej od ronda grunwaldzkiego w Kędzierzynie, przez osiedle Kuźniczka, aż do Cisowej pochłonie 7 mln złotych i ma rozpocząć się w maju tego roku. Kierowcy i rowerzyści odetchną z ulga, gdyż aktualnie 6 kilometrowy odcinek jest w opłakanym stanie. Modernizacja jest też bardzo istotna z punktu widzenia dojazdu do autostrady w Olszowej. 
Projekt przebudowy nie będzie należał do najłatwiejszych. Sama ścieżka rowerowa musi zostać poprowadzona przez dwa mosty i jeden przepust. Powiatowy Zarząd Dróg w Kędzierzynie-Koźlu w najbliższych dniach ogłosi przetarg na realizację tego zadania. W tegorocznym budżecie zabezpieczono na ten cel prawie 2 mln złotych, pozostałe 5 mln ma pochodzić z funduszy Unii Europejskiej. 
Wstępnie, zakończenie przebudowy jest planowane w listopadzie tego roku. Wiele jednak będzie zależało od przebiegu procedury przetargowej. W 2018 roku powiat strzelecki ma kontynuować remont na swoim terenie. To największa inwestycja drogowa zaplanowana na ten rok przez kędzierzyńskie starostwo. Jej partnerem w ramach subregionu jest gmina Kędzierzyn-Koźle.
 
MN
fot. Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu