Wodzisław Śląski planuje termomodernizację kolejnych budynków

4
99
MOSiR Centrum, SP nr 3: Wodzisław Śląski planuje termomodernizację kolejnych budynków

Przeprowadzana termomodernizacja przyczynić ma się przede wszystkim do obniżenia zużycia energii cieplnej i elektrycznej a w konsekwencji – do zmniejszenia kosztów utrzymania i ograniczenia emisji pyłu PM 10.

W tym roku, kompleksową termomodernizację przejdzie budynek Szkoły Podstawowej nr 3 im Jana Pawła II. W obiekcie planowana jest m.in. wymiana okien i drzwi zewnętrznych, wymiana oświetlenia na energooszczędne i wymiana instalacji oświetleniowej wraz z okablowaniem, przebudowa systemów grzewczych, modernizacja węzła cieplnego, przebudowa wentylacji i klimatyzacji, ocieplenie ścian zewnętrznych płytami styropianowymi oraz ocieplenie stropodachu od zewnątrz styropianem i wykonanie pokrycia z papy. Zmodernizowane zostaną również tablice elektryczne, główny i lokalne wyłączniki prądu oraz instalacje gniazd wtykowych. Koszt wszystkich prac wyniesie ok. 4,5 mln złotych.

Remont za kwotę ok. 1 mln złotych przeprowadzony zostanie również w budynku MOSiR "CENTRUM", gdzie ocieplone zostaną ściany zewnętrzne, cokoły i ściany fundamentów, wymieniona blacha trapezowa, rynny i rury spustowe, wykonane zostaną nowe obróbki blacharskie, odtworzona instalacja odgromowa i przemurowane kominy. W obiekcie planowana jest również wymiana części okien i drzwi zewnętrznych oraz modernizacja instalacji sanitarnych i elektrycznych.

Miasto planuje również prace termomodernizacyjne w Gimnazjum nr 2 (150 tys. zł) i Zespole Szkół nr 1 (140 tys. zł), a w Publicznym Przedszkolu nr 18 i 19 oraz Zespołach Szkolno-Przedszkolnych nr 1, 2 i 4 – wymianę centralnego ogrzewania.

/k/
Fot. z arch. UM Wodzisław Śl.