WCK wkrótce zalśni pełnym blaskiem

4
47
WCK po remoncie

Kilka miesięcy intensywnych prac, wielkie oczekiwanie na rezultaty, mnóstwo domysłów na temat tego, „jak to będzie”? I wreszcie nadszedł „ten” moment – otwarcie wyremontowanej sali widowiskowej Wodzisławskiego Centrum Kultury. Na razie wprawdzie tylko dla dziennikarzy, ale już wkrótce, bo 20 marca, każdy wodzisławianin będzie mógł osobiście sprawdzić efekt wykonanych prac. A ich skala robi wrażenie – także ze względu na fakt, iż jest to pierwszy tak kompleksowy remont pomieszczenia od momentu oddania go do użytku – czyli od 1965 r.

W trakcie renowacji zlikwidowano m.in. drewnianą boazerię na ścianach, stare kotary i siedziska, deski sceniczne i przednią osłonę sceny. Oprócz zmiany estetyki sali, zadbano również o poprawę jej funkcjonalności oraz akustyki, a także zamontowano nowy ekran kinowy oraz wymieniono oświetlenie.

Pieniądze przeznaczone na remont sali i nowe fotele pochodzą z budżetu miasta, natomiast zakup nowego ekranu był możliwy dzięki dofinansowaniu z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

/kc/
Fot. facebook.com/MiastoWodzisławŚląski