W lutym przebadaj się w mammobusie

1
70
Wodzisław, Czyżowice, Radlin: Bezpłatna mammografia LUX MED

Mammografia trwa zaledwie kilka minut i jest najskuteczniejszą metodą profilaktyki raka piersi. Badanie polega na wykonaniu 4 zdjęć rentgenowskich i pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, co znacząco zwiększa szansę wyleczenia.

Z bezpłatnej mammografii skorzystać mogą panie w wieku od 50 do 69 lat. Badanie jest refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie).

20 lutego mammobus, w którym panie będą mogły wykonać badania, zaparkuje przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wodzisławiu Śląskim (ul. Bogumińska 8) oraz przy Wiejskim Domu Kultury w Czyżowicach (ul. Strażacka 8). Dzień później, tj. 21 lutego, bezpłatną mammografię wykonać można będzie przy Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie (ul. Mariacka 9).

Na badania nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Panie proszone są jednak o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

/k/