Zostań Młodzieżowym Liderem Biznesu 2017

4
77
Wodzisław, Racibórz, Rybnik, Żory, Jastrzębie: Zostań Młodzieżowym Liderem Biznesu 2017 - konkurs dla uczniów

Konkurs "Młodzieżowy Lider Biznesu 2017" w tym roku odbywa się już po raz szósty. Wydarzenie ma na celu rozwijanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych przedsiębiorczych postaw, ekonomicznych umiejętności, zasobu wiedzy teoretycznej i praktycznej, a także wzmacnianie integracji młodzieży ze środowiskiem biznesu.

W pierwszym etapie, który trwa do 12 lutego, uczestnicy wypełniają test online, w drugim – tworzą pracę projektową, a w etapie finałowym uczniowie zaprezentują siebie, swoją pracę i odpowiedzą na kilka pytań.

Konkurs organizowany jest na terenie powiatu wodzisławskiego, raciborskiego, rybnickiego oraz miast Żory i Jastrzębie-Zdrój. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody: I miejsce – miesięczny, płatny staż w wybranym przez Uczestnika przedsiębiorstwie (z listy udostępnionej przez organizatora), bezpłatny rok studiów na wybranym kierunku w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach, wyjazd do Brukseli, smartwatch; II miejsce – miesięczny, płatny staż w wybranym przez Uczestnika przedsiębiorstwie (z listy udostępnionej przez organizatora), smartwatch; III miejsce – smartwatch, bon podarunkowy.

Organizatorem konkursu "Młodzieżowy Lider Biznesu" jest Żorska Izba Gospodarcza. Partnerem głównym – Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., a partnerem naukowym – Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach. Partnerami organizacyjnymi są ponadto: Blueform Marcin Kozłowski, Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim, Cech Rzemiosł Różnych w Raciborzu, Forum Firm w Radlinie, Izba Gospodarcza w Wodzisławiu Śląskim, Raciborska Izba Gospodarcza, Urząd Miasta Rybnik.

/k/
Fot. mlb.gwsh.pl