Rozliczasz się? Pamiętaj o przekazaniu 1%

3
43
Powiat wodzisławski: Zeznania podatkowe 2016 - pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dochodowego

Do końca kwietnia trwa okres przygotowywania zeznań podatkowych. Jak co roku przypominamy więc, że mamy możliwość samodzielnego zdecydowania o tym, na co przekazane zostaną pieniądze z 1% naszego podatku dochodowego.

1% podatku przekazać możemy w trzech prostych krokach: 1. Wybieramy organizację pożytku publicznego (OPP), której chcemy przekazać 1%. 2. Wypełniamy odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT. 3. Składamy zeznanie podatkowe i płacimy podatek… Proste? A na dodatek może przynieść wiele korzyści.

Składając zeznanie podatkowe, pamiętajmy, że 1% podatku warto przekazać na organizacje działające w regionie, w którym mieszkamy. To z tych bowiem środków w naszym mieście i powiecie organizowane są przez cały rok imprezy kulturalne, sportowe, akcje charytatywne, rehabilitowane są dzieci i młodzież, kupowane pomoce naukowe dla szkół i wiele, wiele innych…

W tym roku z terenu powiatu wodzisławskiego na ministerialnej liście organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% znalazło się dwadzieścia stowarzyszeń, fundacji, klubów sportowych i ochotniczych straży pożarnych. Na naszym terenie zarejestrowanych jest również siedem oddziałów organizacji ogólnopolskich. Pełną listę OPP, na rzecz których możecie przekazać swój 1% podatku, znajdziecie w załączniku poniżej.

/k/